Zpráva o konci Kladrub fotbalové příznivce na Teplicku šokovala. Co se tedy stalo? Proč se klub nepřihlásil do I. B třídy?

Rozhodnutí o nepřihlášení do krajské soutěže bylo učiněno na valné hromadě, která se konala předminulý týden. Na valné hromadě byla kromě jiných povinných záležitostí projednána zpráva o současném stavu klubu, a to včetně personálního obsazení vedení klubu a ekonomické situace. Valná hromada schválila a následně uložila nově zvolenému výkonnému výboru zajistit ve stanovených termínech plnění projednaných bodů. Jedním z bodů bylo podání přihlášky do mistrovské soutěže Krajského fotbalového svazu, případně některé ze soutěží Okresního fotbalového svazu za předpokladu zajištění strategického, významného partnera, který by zajistil personální obsazení ve vedení klubu a rovněž financování pro nadcházející sezónu. To se bohužel nepodařilo, z tohoto důvodu nebyla podána přihláška na KFS.

Podáte pro příští ročník přihlášku alespoň do některé z okresních soutěží?
Bohužel nepředpokládám, že se ještě něco změní a tak s největší pravděpodobností nebude podána přihláška ani do okresních mistrovských soutěží. Paradoxem však zůstává skutečnost, že minimálně dvě třetiny prostředků rozpočtu pro nadcházející soutěžní ročník se podařilo vedení klubu zajistit již na začátku letošního roku. Prostředky na účtu stále jsou. Bohužel už ale není nikdo, kdo by chtěl v rozdělané práci pokračovat. Jednoduše řečeno, není v současné době nikdo, kdo by chtěl fotbal v Kladrubech po dvojicích Vildnerů a Nejedlých dělat.

Mluví se i o nepřízni obce, jejíž vedení nemá moc fotbal rádo…

Nepřízeň obce? Nenazval bych to nepřízní, i když i tací se v obci našli, ale nezájmem, a to ve všech směrech.

Byly už dříve signály, které vám říkaly, že přijde konec? Pro někoho by tím signálem mohl být například zimní odchod Mariana Řízka či později špatné výkony mužstva v I. B třídě…
Jednoznačně ano. V posledních šesti letech jsem v osobním, pracovním, ale i sportovním životě zažil doslova kolotoč. V zimě jsem začal cítit, že jsem úplně bez sil a tak šel fotbal vedle mě jen okrajově. Z toho pramenilo podcenění vznikající situace a záchrana v podobě nového trenéra a hráčů přišla pozdě. Ano, určitým spouštěcím mechanismem byl Mariánův odchod. Znovu však musím zopakovat, že mezi mnou a Mariánem platila gentlemanská dohoda. Trénovat ČFL je opravdu úplně něco jiného. Výsledkem všeho byly špatné výsledky, odevzdanost na hřišti, vůle po vítězství se vytratila. Hřebíčkem do rakve byla i nervózní atmosféra mezi vedením klubu, která se přenesla do kabiny.

Jaké je vaše hodnocení jara po sportovní stránce?
Myslím, že to není úplně otázka pro mě. Jaro bylo ve všech směrech špatné a jsem opravdu rád, že tuto kapitolu máme všichni za sebou. Jestli mohu, raději bych zhodnotil uplynulých šest let u kladrubské kopané. Pro mě to byl výborný zážitek, práce s dobrou partou lidí ať už ve vedení tak na hřišti. Podařilo se nám vybudovat zázemí a všechno to okolo. Doufám, že se někdo najde, byť třeba později, kdo v práci Vildnerů a Nejedlých bude pokračovat.

Co bude v příští sezoně s trenérem a hráči, kteří ještě na jaře reprezentovali kladrubskou kopanou?

Pro všechny kmenové aktivní hráče hledáme uplatnění. Některé konkrétní nabídky již máme na stole. Působení trenéra Kuzára v další sezóně nechám bez komentáře, protože konkrétní nabídky z jiných klubů má, ale je jen na něm, jak se rozhodne.

Jaké je po valené hromatě složení vedení klubu?

Ve vedení klubu jsou v současnosti kromě mě ještě Stanislav Kubásek starší a Luděk Vildner. Naše pozice jsou spíše formální, máme před sebou splnění uložených úkolů valnou hromadou a správu majetku a finančních prostředků.