Severočechy láká konečné čtvrté místo, ke kterému jim chybí dva body. Aby se na kýženou příčku dostali, musejí doma porazit Ostravu a doufat, že čtvrtá Mladá Boleslav, se kterou mají horší vzájemnou bilanci, vyjde naprázdno ze souboje s Jabloncem.

„Chceme se v posledním kole sezony rozloučit s fanoušky vítězstvím. Stále hrajeme o čtvrté místo, i když to nemáme ve svých rukách. Dokud bude jakákoliv šance, tak se ji pokusíme využít. Ostrava je zachráněná, spadne z nich ten tlak a o to těžší to může být," řekl ČTK trenér souboru ze Stínadel Petr Rada, o kterého usiluje Slavia, a dnešní zápas pro něj může být posledním na lavičce Teplic.

Radova parta bude chtít nejen vyhrát, ale i neinkasovat. Brankář Tomáš Grigar totiž bude usilovat už o patnáctou nulu v sezoně a pakliže udrží čistý štít, stane se nejlepším gólmanem v lize.

Tepličtí hráči věří, že při rozlučkovém utkání bude na Stínadlech důstojná kulisa. „Doufám, že přijde hodně lidí a my jim ukážeme výhru," přeje si záložník Lukáš Zoubele. „Chceme hrát ofenzivní fotbal. Doufám, že si fanoušci poslední zápas sezony užijí."

Do teplické sestavy se po karetním trestu vracejí kapitán Petr Lukáš a Matej Siva. Sezona už skončila pro Antonína Rosu, který byl ve středečním utkání v Edenu proti Bohemians (0:0) vyloučen. Zdravotní problémy má nejlepší kanonýr týmu Aidin Mahmutovič i Zdeněk Volek.

Poslední tři vzájemné zápasy vyhrály Teplice a v posledních dvou duelech daly Ostravě vždy čtyři branky.

„Pořád mám v hlavě, že stoprocentně zachránění nejsme. Ale ten největší tlak pochopitelně polevil a věřím, že i kdyby se nám zápas ideálně nepovedl a prohráli jsme třeba 0:1 nebo 0:2, tak na záchranu to už bude stačit," řekl trenér Baníku Radoslav Látal, jehož tým by poslala do druhé ligy jen porážka při výhře Bohemians o patnáct gólů.

Ligová derniéra začne na Stínadlech dnes v 17.30. Přijďte se s hráči rozloučit!