Nenáviděný zimní dril dosáhl vrcholu, avšak kouč čtrnáctého celku nejvyšší soutěže Zdeněk Ščasný je spokojen – vše probíhá podle jeho představ. Vedení klubu mu do Německa přivezlo i posilu číslo dvě 26letého ofenzivního univerzála Francise Litsingiho, jenž v minulé týdnu přestoupil  z maďarského Keckeméti.

„Jsem ofenzivní hráč, můžu hrát vpravo, vlevo i uprostřed, je mi to víceméně jedno. I během hry si rád měním pozici, ale s koučem jsem se o mé roli zatím nebavil. O zájmu Teplic jsem se dozvěděl ve Francii, s trenérem Ščasným se znám z Maďarska, to v mém příchodu hrálo roli určitě. Chtěl bych být prospěšný týmu, hrát dobře, prosadit se. Jsem rád, že jsem tady, že mě v klubu  vzali v pohodě," řekl pro klubový web Litsingi.

„Hodně si od něj slibuji, ale zase nemůžeme spoléhat jen na něj. Je to hráč, který by měl zkvalitnit náš kádr. Znám ho z působení z Maďarska, viděl jsem ho v mnoha zápasech, a proto věřím, že nám pomůže," prohlásil Zdeněk Ščasný, trenér FK Teplice.

Vedení klubu pro zkušeného kouče získalo už druhou posilu. Před příchodem konžského reprezentanta se na Stínadla vrátil Josef Kaufman, obránce, jenž naposledy nastupoval v lize za Brno.

Třetí týden přípravy zahájí parta „sklářů" v domácích podmínkách – kondiční soustředění je minulostí. „Našli jsme tam výborné podmínky, skvělou halu, výbornou regeneraci, velmi dobrá hřiště, jen nás malinko trápilo počasí. Nikdo se nám nezranil, což je velmi důležité. Z mého pohledu velká spokojenosti, celý týden jsme tam byli sami, měli jsme tam naprostý klid," dodal Ščasný.