„Na hráčích bylo vidět, že jsou hodně unavení, hlavně ta první parta. To je ale v tomto období normální. Navíc odlétáme na soustředění, takže jsem tam viděl trochu neochotu jít do soubojů, což 
u těch mladších, kteří nastoupili v průběhu utkání, nebylo. Směrodatné budou až výkony před ligou a v lize," řekl trenér Zdeněk Ščasný.

Poprvé nastoupil Litsingi, kterého jste si vyhlédl v maďarském týmu Kecskeméti, a hned dal gól. Jak se vám líbil?
To, co o něm vím, že umí dát i přichystat gól, to potvrdil. Já jsem ale Litsingiho netestoval, vím, co od něj mohu čekat, a myslím si, že mužstvu pomůže. Nechtěl bych ho chválit, ani hanět.

Na Kypr berete všechny hráče nebo s někým už nepočítáte?
Jedou všichni, kteří hráli proti Ústí, včetně mladého Strady, který nahradí Filipa, jenž odjíždí s národním mužstvem do 19 let do Irska.

V letovisku Agia Napa strávíte dvanáct dní, během kterých sehrajete čtyři zápasy…
Na Kypru hrajeme s čínským špičkovým klubem Peking Guoan, pak máme bulharský Plovdiv, srbskou Slobodu Užice a na závěr arménský Pyunik Jerevan. Máme dvacet hráčů plus brankáře, tak počítám s tím, že každé mužstvo by mělo odehrát dva zápasy bez ohledu na výsledky. Celou zimu jsem tvrdil, že mě nezajímají až tak výsledky jako spíš hra, ale teď už bychom chtěli i nějaké výsledky. Už to chceme směřovat k lize a já doufám, že se nám to podaří vyladit.

Jak by tedy měla hra Teplic vypadat?
Měla by vypadat jako ve druhé půli proti Českým Budějovicím, nebo tak, jak jsme hráli v určitých pasážích s Libercem a Slavií. Nemělo by to vypadat jako v utkání s Bohemians, to byla hrůza.   Moje představy naplňoval hlavně zápas proti Slavii.

Dají se ještě očekávat nějaké změny v kádru?
To se nikdy nedá říct, ale myslím si, že už nebudou.