V týmu jsou dva noví hráči, Alois Hyčka z Brna a srbský stoper Ivan Ostojič z Myjavy…
Hyčka by měl přijít na přestup. Ostojič přijel v pondělí večer a bude tady na testech zhruba čtrnáct dní. Pak se uvidí, jestli tady bude pokračovat.

A co další příchody? Jednáte ještě s někým?
Jednáme. Rádi bychom převedli jednoho ofenzivního hráče nebo dva, pokud by někdo odešel. Uvažujeme o křídle, případně útočníkovi. Ještě máme v „merku" jednoho stopera, bude záležet, jak se ukáže Ostojič. Zatím je to v jednání.

Chcete mít jasno co nejrychleji, aby měl trenér brzo pohromadě kompletní kádr?
Věřili jsme, že všichni hráči, které jsme měli v hledáčku, začnou přípravu už od prvního tréninku. Ale není to tak, že si řeknete a ten hráč přijde. Třeba má nějaké podmínky, nabídky nebo omezení, proč přijít nemůže. Je možné, že se noví hráči připojí v průběhu jednoho až dvou týdnů, to se stát může. Vždycky se nějaká příležitost objeví a tak tomu bude i v zimní přípravě. Ale není to tak, že bychom urgentně potřebovali posílit. Kdybychom nikoho nepřivedli, tak to není úplná tragédie, ale byli bychom rádi, kdyby někdo směrem dopředu přišel.

Teplice v zimě opustil klíčový stoper Lüftner, který zamířil do Slavie. Odejde někdo další?
Patrik Dressler začne trénovat v Karviné a tento týden by se měly doladit podmínky hostování s opcí.

Ostravský Baník vykoupil ze Slavie asi za pět milionů záložníka Hrubého, který strávil podzim v Teplicích. Vy jste tolik nechtěli zaplatit?
Slavia chtěla hodně peněz a tuhle částku jsme za Hrubého nechtěli dávat.

Jak se podílí na budování kádru nový sportovní ředitel Teplic Dovalil?
Pan Dovalil na tom pracuje na dálku, protože je stále v Emirátech. Všechny hráče spolu konzultujeme, jak Hyčku, tak i oba stopery. Přiletět by měl zhruba v polovině ledna.

Dovalil je pro management klubu velkou posilou, že?
Jsem rád, že přijde, protože je to zkušený člověk. Je to trenér a má dobré oko na hráče. Především pracoval s mladými hráči, což je naše touha. Jak jsem ho poznal, tak si myslím, že sem zapadne i lidsky. To je důležité, aby si lidi, kteří spolu dělají, vyhověli a rozuměli si. Dlouhou dobu vedl reprezentaci, má spoustu zkušeností a jazykově je dobře vybavený. Má mnoho kontaktů, což je plus.

Bude v budoucnu díky Dovalilovi proudit do Teplic víc zahraničních hráčů?
Je to možnost, ale že tady najednou bude patnáct hráčů z ciziny, tak to ne. To není náš cíl ani směr.