„Zápasy jsme zasvětili tomu, abychom si udělali obrázek o testovaných hráčích, což se nám docela povedlo a svůj účel to splnilo, výsledek není tak podstatný,“ bilancoval Plíšek po dvou sobotních porážkách na závěr soutěže.

Teplice nejprve podlehly Kladnu 0:1 a o pár hodin později nestačily ani na drážďanské Dynamo (0:3). „Kdybychom porazili Kladno 5:2, tak by to bylo zasloužené, ale výrazně nás zradila efektivita. Místo gólů jsme trefovali tyče, neproměňovali nájezdy a branku jsme dostali po zbytečné penaltě. To druhé utkání jsme si prohráli hrubými chybami. Především zkušení hráči, i když jsou unavení, by se jich měli vyvarovat.“

Plíšek dal v zimní soutěži šanci ukázat se novicům Hajníkovi a Zoubelemu z Kladna, Čadovi či mladým odchovancům. V teplickém dresu se v sobotu objevil i dvaadvacetiletý chorvatský záložník Angel Jurin. „Je to hráč, který s námi bude pár týdnů na zkoušku. Zatím bych to moc nerozebíral, je to jeden z mnoha testovaných hráčů. Má za sebou zajímavou historii. Jeho největší problém je kondice, takže budeme trpěliví, aby se ukázalo především jeho fotbalové umění.“

Za Teplice poprvé nastoupil i útočník Libor Došek. „Pro Libora je důležité, že po dlouhé době mohl odehrát část utkání. Čeká ho ještě hodně práce a určitě se do své formy dostane,“ je si jistý kouč.

Došek po přestupu ze Sparty v novém působišti pookřál. „Jsem tady chvíli a jsem spokojený. Ve Spartě mě to v poslední době ubíjelo a teď mám znovu chuť do fotbalu, takže to je bomba,“ svěřil se v rozhovoru pro Český rozhlas.

V tomto týdnu dojde na Stínadlech k postupnému zužování kádru. „Máme v tom dost jasno, jmenovat ale nebudu,“ uzavřel Plíšek.