„Věříme, že jsme na ligu dobře připraveni. V kádru máme určitě zdravotní problémy, není to ale nic vážného. Čeká nás kvalitní soupeř, který je na tom po podzimu podobně jako my. Uvidíme, jaké budou podmínky ke hře, podle toho se bude vše odvíjet,“ potvrzuje trenér Sklářů Daniel Šmejkal.

Souboj o každou píď trávníku vyhlíží i Tomáš Hübschman, kapitán domácích. Čekáme, že to bude urputný soupeř. My budeme potřebovat doma bodovat.“ To, že Jablonec hraje před svými diváky, bude podle kapitána žlutomodrých Admira Ljevakoviće pro jeho skvadru výhoda. „Oni budou více pod tlakem. Ale i my chceme dobře odstartovat a získat nějaké body,“ tvrdí. „Ukopeme to!“ slibuje Ljevakovićův spoluhráč Alois Hyčka.“Jsme připraveni odevzdat v Jablonci maximum. Nebude to jednoduchý soupeř, ale doufám, že to zvládneme. V zimě podobné fotbaly moc krásy nepobírají, bude to spíš o bojovnosti, hlavně neudělat chybu,“ přidává teplický záložník.

V dresu Jablonce může na hrotu útoku nastoupit Jan Chramosta, který v minulosti Teplicím už pár branek vstřelil. „Bude to těžký soupeř a náročné utkání. Jak jsem poznal kluky, tak máme na to porazit každého,“ všimli si novic v zelenobílém dresu.

Zatímco Chramosta je na Střelnici úplným nováčkem, trenér Petr Rada už nedaleko Ještědu v minulosti působil. A čtyřikrát také v Teplicích, severočeské derby proto pro něj může mít pikantní příchuť. „Teplice jsou nepříjemným soupeřem, který má konsolidované řady a stabilní jedenáctku. Sice přišly v zimě o Filla a Šušnjara, ale zároveň hráče doplnily. Hrajeme doma a budeme se snažit, abychom vyhráli. Základem je hrát fotbal nahoru dolů a odmakat to,“ řekl Rada před jarním startem.

Utkání Jablonec – Teplice začne na Střelnici v sobotu v 15 hodin.