Některé z teplických hráček prošly překvapivou proměnu. „Najednou byly neskutečně namakané, na hřišti lítaly jako fretky. Něco podobného jsme nikdy neviděla,“ otevřela ústa na znamení údivu teplická brankářka Michala Reinová. „Jednou jsme ve sprše zahlédla na své kamarádce cosi, co do výbavy dívek nepatří,“ přidala ke svému svědectví.

„Nejdříve jsme si mysleli, že se jedná o doping. Pak jsme ale přišli na to, že nejde jen o něj. Jedna slečna z SK Pro Sport Teplice se nechala přeoperovat. Stal se z ní regulérně muž, přestože na první pohled vypadala stále jako žena,“ potvrdil Deníku jeho investigativní práci RNDr. Jan Chlumský šéf exekutivy Českého antidopingového výboru.

„K něčemu podobnému došlo i v druholigové Krupce. Ale opačně. Z chlapa se stala ženská. Měla legálně papíry na to, že je žena,“ okomentovala událost zdrcená Reinová. Tam ale vše bylo v pořádku, krupský tým neměl se zařazením přeoperované fotbalistky do sestavy potíže.

To teplický oddíl má teď pořádný průšvih a hrozí mu vyloučení ze všech soutěží. Celý případ bude projednávat ČMFS na Strahově na svém mimořádném zasedání 13. dubna. (žert)