Hamšík přiletěl do Čech poprvé 28. prosince a s žlutomodrým klubem začal intenzivně vyjednávat. Nakonec si se sportovním manažerem Pavlem Verbířem plácl. „Jednání s Neapolí byla dlouhá a komplikovaná, den před Silvestrem se nám to ale podařilo dotáhnout. Věřím, že díky jeho přítomnosti se na Stínadlech zvednou návštěvy a fotbal bude ve městě opět fenoménem,“ vyhlíží lepší zítřky populární „Verba“.

Proč se vynikající fotbalista, jakým Hamšík nesporně je, rozhodl opustit prestižní italskou ligu a zamířit do české soutěže? „Já jsem jí chtěl už kdysi hrát. Navíc jsem už potřeboval změnu. Nabídka Teplic byla konkrétní a rychlá,“ prozradil kapitán slovenské reprezentace.

Jako degradaci nové angažmá nebere ani agent velké hvězdy Juraj Vengloš. „V první řadě bych chtěl říct, že česká liga má svojí nespornou kvalitu. Markův přestup do Teplic je navíc výbornou příležitostí pro slovenské fanoušky, kteří to za svým miláčkem nebudou mít tak daleko jako do Neapole. Myslím, že Gambrinus liga bude díky Markovi nyní na Slovensku velmi, velmi populární,“ tipuje syn slavného trenéra.

Pozitivně se k Hamšíkově odchodu z SSC Neapol staví i prezident italského klubu Aurelio de Laurentiss, jenž společně s Venglošem Hamšíka na Stínadlech doprovázel. „Samozřejmě jsem smutný z toho, že naše opora odchází. Chápu ale Markovo rozhodnutí a chci mu za roky věrných služeb poděkovat a popřát hodně štěstí. Třeba se ještě setkáme v některém z evropských pohárů! Já totiž pevně věřím, že svou kvalitou severočeské mužstvo vysoce pozdvihne,“ věští De Laurentiis Teplicím progres.

Na jeden problém ale Hamšík na Stínadlech přeci jen narazil. Jeho oblíbené číslo 17 totiž nosí na dresu už několik let Tomáš Vondrášek. „Hamša je sice velká osobnost, já tu už ale nějaký pátek jsem a sedmnáctku mu nenechám. To už bych mu raději nechal nějakou svou slečnu. Už jsme spolu na toto téma hovořili a přijal můj názor a těší se na novou buchtu“ nechtěl se „Vondy“ svého oblíbeného čísla vzdát. „Nevadí. Vybral jsem si číslo 28, která bude symbolizovat počet gólů, který chci za Teplice na jaře dát, a také den, kdy jsem poprvé na Stínadla dorazil,“ nezlobí se na Vondráška Hamšík a už se těší, jak se v pondělí zapojí s týmem do přípravy.

„Slyšel jsem toho hodně o trenéru Radovi. Jsem zvědavý, jak na mě bude působit naživo,“ nemůže se Marek Hamšík dočkat uznávaného kouče. S týmem bude intenzivně trénovat a připravovat se na jarní část Gambrinus ligy. Poprvé se představí už na začátku nového roku v Chemnitzu, kam „skláři“ jedou na halový turnaj.

„Přestupové okno se otevře 25. ledna. Myslím si, že s italskou stranou nebudou ohledně transferkarty a dalších náležitostí problémy a Hamša za nás v prvním mistrovském jarním utkání s mistrovskou Plzní nastoupí,“ je v klidu sekretář žlutomodrých Jan Skýpala.

Neapol chce Rosu

Aurelio de Laurentiss, prezident italské Neapole si na Stínadlech vyhlédl novou posilu pro svůj klub. Na přímou otázku novinářů, které sondovalo, kdo ho nejvíce v Teplicích zaujal, odpověděl jednoznančně: „Chlapec s typicky italským jménem Antonio Rossi!“ Tonda Rosa se tak může těšit na zajímavé angažmá.

Víte, že…

… Marek Hamšík se narodil a vyrůstal v Banské Bystrici?
… Jeho velkým fotbalovým vzorem je Pavel Nedvěd? … V Neapoli byl velmi oblíbený? Komentátoři jeho jméno po gólu vydrží křičet až dvacet sekund!
… V Teplicích má dvojníka jménem Martin Kovařík?


Zdroj: Youtube