Smola to nečekaně rychle zabalil. V Teplicích se o víkendu rozloučil a vydal se hledat štěstí jinam. Kam? Na Střížkov. Vytáhlý kanonýr zamířil k druholigovým Bohemians Praha za „bossem" Ivanem Horníkem, se kterým se potkal už v Chomutově. "On je suprový chlap, nemůžu na něj říct křivé slovo. Co slíbil, splnil. Pro fotbal obětuje strašně moc," prohlásil nedávno Smola o kontroverzním "Ivánkovi".

„Tomáš v sobotu přišel za trenérem s tím, že nevidí možnost v Teplicích hrát. Sám cítil, že nebude tolik vytížený. Potřebuje hrát a po konzultaci se sportovním manažerem Pavlem Verbířem se rozhodl ukončit přípravu s Teplicemi," potvrdil Smolův odchod z klubu Petr Heidenreich, ředitel pro obchod, marketing a komunikaci FK Teplice.

Smola přitom nastoupil ve dvou zápasech Tipsport ligy. „Není to o tom, že bychom po deseti dnech a dvou poločasech ukončili jeho testování. Tomáš přišel sám, že to tak vnímá," doplnil Heidenreich.

Luboš Urban, kouč Chomutova, kde Smola naposledy sázel góly, už od začátku útočníkovi odchod do Teplic nedoporučoval. Co na to Smola? „Radši půjdu zkusit Teplice, než abych hrál třetí ligu," vzkázal hráč, který za čtyři dny oslaví 24. narozeniny. „Kdybych nevěřil, že se můžu v Teplicích prosadit, tak tu nabídku nepřijmu," řekl tehdy.

Nakonec Smola situaci přehodnotil a Stínadla sám dobrovolně opustil. Do Chomutova se ale nevrátil. „V neděli jsme si s Tomášem volali, říkal, že chce hrát a proto to zkusí u střížkovských Bohemians," prozradil Deníku Radek Zaťko, sekretář Chomutova.

Překvapilo ho, že Smola v Teplicích nevydržel. Prý je netrpělivý. „On už je takový… V konkurenci teplických útočníků by asi ze začátku nehrál, ale je to o štěstí. Někdo se může zranit, on naskočí a může podávat super výkony. Je to jen o štěstí, chce to vydržet." Podle Zaťka má Smola na to, aby se minimálně ve druhé lize prosadil. „I kdyby zůstal v Teplicích, tak by nasbíral ligové starty. Je to kvalitní útočník, který má na druhou i první ligu. Uvidíme, jestli mu to vyjde. Pokud ne, v Chomutově ho rádi přivítáme."