Další porážka svěřence kouče Kovačky ještě více přiblížila sestupu do nižší soutěže; aktuálně je Bílina dvě kola před koncem ročníku jen díky lepšímu skóre předposlední před Jiskrou Modrá.

Jarní úděl bílo-modrých je smutný. Bílina své soupeře nepřehrává, ale hraje většinou vyrovnanou partii s velkou porcí smůly. Důkaz? Sedm gólových šancí v sobotním zápase proti čtyřem šancím hostů, a přesto jasná prohra.

V gólových příležitostech domácí trefují spoluhráče, nastřelují tyče, brankáři soupeřů vytahují zázračné zákroky prostě „ fotbalový bůh“ nedopřeje Bílině téměř nic. A při útoku soupeře domácí obránci tu uklouznou, tu přihrají nesmyslně do šance soupeři.

Když už se podaří po dvou rychlých gólech dát včas kontaktní gól, v době největšího tlaku se spoustou střel, uteče dvojice soupeřů a třetím gólem pošle domácí definitivně do kolen. Jako by fotbal opravdu neměl logiku. Ale říká se také, že štěstí přeje připraveným a Bílina asi připravena na vítězství není. Vyhrát je možné jen tehdy, kdy jsem připraven na výhru také v hlavě. Znají to sportovci v individuálních sportech a platí to i ve fotbale.

Bílinští příští týden jedou do Modlan, krajský přebor zakončí duelem na stadionu béčka Litoměřicka.

FK Bílina Spartak Perštejn 1:3 (1:2) Branky: 14. Tůma - 8. Pavlica, 17. Filinger, 65. Plos. Rozhodčí: Zitko Šmíd, Flade. ŽK: 4:1. Diváci: 150. Bílina: Kovačka - Bečvařík, Pavlíček, Mergl, Kotěšovský - Záhradský (20. Tirb), Šoufek (75. Kozler), Podaný (49. Rokos), Čermák - Katrenič (46. Procházka), Tůma.