Na podzim totiž od rozhodčích viděl celkem osmkrát žlutou kartu, což znamená automaticky stop na dvě utkání. „Ljeva" je rozmrzelý. Ví, že svůj milovaný tým oslabil. Zbytečně. Spousta karet totiž byla za diskuze za řečnění.

Začíná fotbalové jaro a vy budete na dva zápasy svých Teplic koukat z tribuny. Co to s vámi dělá?
Přesně teď si uvědomuji, co se stalo. Když se běhalo a nabírala se fyzická kondice, tak jsem to tolik nevnímal. Ale jak se v kabině bavíme o herním systému a o sestavě, tak mi vše dochází. Nemůžu už ale nic dělat.

Trenér Zdeněk Ščasný s vámi o všem mluvil. Prozradíte, co vám říkal?
Bavili jsme se o tom, že spousta karet byla zbytečných, za řeči. Kdyby to bylo za nějaké zákroky ve hře, tak se to ještě dá tolerovat, ale tohle ne. Má samozřejmě pravdu.

Vy jste ale jižanská povaha, horká krev. Můžete se vůbec s takovým naturelem ovládat?
Určitě. Musím na sobě pracovat, aby se tohle nestávalo. Kecy si zkrátka musím odpustit. Chci týmu pomoct výkony na hřišti. Když budu stát za karty, tak budu v hledišti, a tam nejsem klukům nijak platný.

Kolik těch karet bylo zbytečných?
Tak půlka. Kecy s protihráči, s rozhodčími. Moc mě to mrzí.

Stávalo se vám už dříve, že jste dostával zbytečné karty?
V takové míře rozhodně ne. Osm žlutých za podzim je prostě moc! Nesmí se to stávat.

A čím si vysvětlujete, že jste byl tak nedisciplinovaný?
Možná je to tím, že jsme byli v takovém srabu, nehráli jsme dobře. Pak tečou nervy. V takových situacích je mnohem složitější se ovládat.

Nebojíte se, že přijdete o místo v sestavě?
Během zimy na mém postu hráli třeba Lüftner a Čajič. Musím říct, že dobře. Já se teď musím snažit předvést se trenérovi na trénincích. Musím dokázat, že na to mám. Makám teď ještě víc.