Dokážete pojmenovat příčinu soběchlebského úspěchu?
Máme dobrou partu kluků, je to tady takové rodinné. Podařilo se nám udělat dobrý obchod s Trnovany, kdy Klinger přišel za Jakimova. Navrátilec Jiří Kudža střílí góly, máme tu Karla Kodeše, to je nadprůměrný hráč.

Vy máte v Soběchlebech kromě pozice hráče ještě funkci asistenta trenéra, jste také ve vedení, že?
Je to tak. S trenérem Havlíkem to dělám já. Vše je v pohodě. Já vedu tréninky, na zápas jsme spolu. Spolu děláme také sestavu, dobře spolupracujeme.

Jaký fotbalem se vlastně Soběchleby prezentují?
Vždy to bylo postavené tak, že když tu byli starší kluci, tak se to spíš nakopávalo. Na tom našem hřišti ani jiný fotbal moc hrát nešel. Teď je to jiné, máme v týmu mladé kluky. Spíš vozíme body z venku, hrajeme tam lepší fotbal. Víc nám svědčí větší hřiště. To naše je malé, křivé. Staráme se o něj, ale zázraky s ním prostě dělat neumíme.

O Soběchlebech je známo to, že těší ze spolupráce s Litvínovem.
Jsme jeho farma. Na hostování jsme tam pustili Kodeše, takže může hrát i za nás. Nejčastěji nám chodí pomáhat Martin Severa. Většinou to jsou naši odchovanci. Chci ale říct, že dva tři lidi z Litvínova, co u nás hrají, mančaft nedělají.

Myslíte na postup?
Jsme teď první a dál chceme vyhrávat. Když se postup povede, tak to bude super. Venca Havlík naznačil, že taky bude za vyšší soutěž rád, ale přímo jsme se o tom nebavili. Bodové rozestupy jsou malé…

Kdo vám na jaře bude nejvíc šlapat na paty?
Daří se Chuderovu, Trmice jsou také nahoře. Čekal jsem tam Horní Podluží. Je to zkrátka vyrovnané.

Dostává se vám finanční podpory od sponzorů?
Jsme pod Krupkou, dostáváme dotaci. Drobnější sponzory nemáme, jen Barvy laky z Trnovan. Bez paní Jiřiny, která nám pomáhá, by tu asi fotbal nebyl.

Jaká bude zima?
Tentokrát nejsme přihlášení na žádný turnaj. Začneme koncem ledna, máme domluvené nějaké přáteláky. Uvidíme ale vždy v týdnu, podle počtu lidí.

Jak to máte s diváky?
Dříve jich chodilo málo, teď se to zlepšilo. Hlavně se zlepšilo to, že s námi jezdí i ven, to vlastně nikdy nebylo. Například přijdou na náš tréninky dva tři chlapi, zeptají se, kdy se jede ven. Zajímá je také to, jestli jsou k dispozici klubové šály. Máme z toho radost!

A co změny v kádru?
Pár lidem z Krupky a Trnovan končí hostování. Chtěli bychom je prodloužit.Potměšil, Renč, dlouhodobě byl vinou zdravíčka mimo Vojta Mokriš. Počítáme s nimi.