„Když jsme vyhlásili cíle, tak jsme se vždy propadli. Takže teď je to spíš tak, že půjdeme zápas od zápasu a na konci sezóny uvidíme, jak jsme makali. Ale každopádně chceme držet kontakt se špičkou,“ tvrdí Martin Klinkáček, jeden z mnoha zkušených hráčů Slovanu.

Podle něj bude o postup usilovat béčko Bíliny. „To na podzim bylo herně nejlepší. Navíc chce do vyšší soutěže. Soutěž sice vede Osek, ale ten mě herně moc nepřesvědčil, i když zápasy dokázal vyhrávat.“

Sobědruhy chtěly přes zimu pracovat na kondičce, ta je ostatně zdobila už na podzim. „Na začátku jsme jen běhali, míč byl za odměnu při přátelácích. Ono je to v nižších soutěžích proti trendu, nejsou totiž peníze na umělku, tak jsme si dávali sobědružské okruhy,“ usmívá se „Klinky“.

Příprava se ale Slovanu nepovedla úplně podle představ, hlavně účast na trénincích a zápasech prý mohla být hojnější. Krátký výčet přípravných zápasů: Krupka dorost 4:2, Suché 6:2, Oldřichov 1:4, Malé Březno 6:4, 1. FC Dubí 4:2, Přestanov 2:2.

Sobědruhy absolvovaly soustředění v Chřibské, proběhlo také několik tmelících akcí. „Zahráli jsme si na rybníku hokej, byli jsme na plesech, bowlingu, pařili jsme spolu počítačové hry. Parta je pro nás základ. Dám příklad. Přišel k nám ze Suché Karel Melzer. Povídá, že ani nemusí hrát, že k nám jde hlavně kvůli partě. A pryč naopak nikdo nechce, takže na soupisce máme snad před 25 hráčů. Na druhou stranu si ale přísně nováčky vybíráme, nemůže za nás hrát každý,“ usmívá se Martin Klinkáček.

Do sobotního úvodního duelu proti Trnovanům, který se bude hrát od 15 hodin, nastoupí Slovan v nových modro-bílých dresech. „Po čtyřech letech máme nové, konečně v klubových barvách,“ těší se Martin Klinkáček na jarní premiéru.