"Měl by se vrátit, ale Sparta teď nemá žádného sportovního ředitele a čeká, co bude. Do 15. prosince by se měli vyjádřit, jak to s ním bude," říkal novinářům po skončení podzimnu trenér Teplic Petr Rada. Po zahájení zimní přípravy komentoval kauzu Mareš Pavel Verbíř, sportovní manažer FKT: "Mareš chce zůstat na Spartě, a tak to asi i dopadne." Naposledy se o Marešovi v Teplicích mluvilo před týdnem, když severočeský klub pořádal tiskovou konferenci před jarním startem ligy. "Nechtěli jsme tu mít zklamaného hráče s pocitem, že jsme ho možná připravili o životní šanci," tvrdil ředitel FK Teplice a. s. František Hrdlička. Sparta však o perspektivního záložníka nestála, a tak se měl vrátit do Teplic. Návrat na Stínadla se však nekoná, milovník módy se rozhodl pro Mladou Boleslav.

„V Mladé Boleslavi bude mít Jakub šanci potvrdit své schopnosti v dalším ambiciózním a předním českém klubu. V novém působišti podepsal smlouvu do 30. června 2015,“ uvedl hráčům agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest pro isport.cz

"Jakub využil nabídky středočechů. Rozhodnutí záleželo na samotném hráči. Ve smlouvě měl podmínky, za kterých může přestoupit. Mladá Boleslav využila opce, kterou měla na hráče Sparta, čímž splnila naše podmínky a nic nebránilo vzájemné dohodě," řekl k přestupu sportovní manažer žlutomodrých Pavel Verbíř.