Domácí měli výborný začátek a brankou Mila ze 3. minuty vedli. Jejich obrana, doposud nejlepší v soutěži, ale hořela. Bílina měla převahu, ale chybovala v obraně. Po několika šancích Viktorky skóroval až Thank. Ledvice ožily a bojovností a pohybem předčily domácí. Trenér Tichý stáhl ze hry Hasala, a hosté cítili šanci. Macháček střílel vedle a potom Thank vykopl míč z prázdné branky po střele Levého.

Druhý poločas začal za deště šancemi Bíliny. Její tlak zužitkoval Mergl, když po rohu Sčuky přesně hlavičkoval. V dobrých střeleckých příležitostech se ocitnul bílinský odchovanec v dresu Ledvic Bečvařík. Dočkal se v 73. minutě. Nejdříve po rohu z otočky vyrovnal a o dvě minuty později rozhodl zápas, když od poloviny hřiště běžel na Pohla sám se Sirovátkou. V závěru se na hřišti jiskřilo, k vidění byla řada faulů a zoufala snaha domácích o vyrovnání. Změnu ve skóre nepřinesly ani tři minuty nastavení.

Co řekli po derby trenéři?

Josef Tichý (FK Bílina):
„Ledvice nás překvapily bojovností a vyhrály zaslouženě. Vytvořily si dvě tři šance, které sice neproměnily ale potom ze skrumáží a našich hrubých chybách zakončily. Soupeř byl lepší a my jsme hráli profesorský fotbal a chtěli jsme je porazit v chůzi. Přeji si, aby se již uzdravili kluci, kteří bojovali. Posily, které přišly, to srdíčko a bojovnost do zápasu nedaly. Budeme muset udělat změny pro příští utkání“
Jaroslav Kovačka (Viktorie Ledvice): „Jsem šťastný, protože jsem v Bílině pět let působil, a myslím, že jsem to i využil. Bílinu jsem měl přečtenou a na hřišti nebylo vidět kdo je první a kdo poslední. Gólové situace byly na obou stranách, jsem rád, že jsme tady vyhráli.“

FK Bílina – SK Viktoria Ledvice 2:3 (1:1). Branky: 3. Milo, 63. Mergl –73. a 75. Bečvařík, 19. Thank. ŽK: 3:1. Rohy: 9:3. Diváci: 300. Bílina: Pohl – Filo, Gutsch, Hasal (27. Karel), Mergl – Egrt, Levý, Augusta, Sčuka – Milo, Moravec (52. Sivák). Ledvice: Toman – O. Choutka, Bari, Novák, M. Choutka (46. Černý) – Macháček – Vlasák, Mašata (63. Vebr), Thank – Bečvařík (78. Kuchař), Sirovátka.

Autor: Oldřich Bubeníček