Sparta ne a ne dát branku a všichni si uvědomovali, že další ztráta by mužstvu hodně vzdálila vidinu obhajoby titulu. A tak v závěru vypjatého zápasu Lafata teatrálně upadl.

A přestože je teď kanonýr na srazu reprezentace, funkcionáři z Letné tušili, že aféra jen tak neskončí. Kapitán týmu se proto vyjádřil k situaci na internetových stránkách klubu.

"Všichni viděli, co v sobotu večer předcházelo naší penaltě. Hodně lidí už se vůči mně vymezilo a spousta z nich mě už i odsoudila. Chtěl bych s odstupem dvou dnů sdělit fanouškům Sparty a veřejnosti své stanovisko," uvedl.

"Ano, pád v pokutovém území Teplic jsem přihrál, přestože mu předcházel kontakt s protihráčem," stojí si Lafata za jistým "dotekem" soupeře.

Sudí Libor Kovařík jeho pád s rukama nahoře viděl a nakonec ukázal na značku pokutového kopu. Teplice se zlobily marně. Kvůli tomu prohrály 0:1.

"Uvědomuji si, že to nebylo správné a opravdu na to nejsem pyšný. Lidé, kteří mě dobře znají, vědí, že to není můj styl," prohlásil teď Lafata.

"Moje jednání vyplynulo částečně z frustrace z vývoje důležitého utkání a také z toho, že mi nebyla uznána regulérní branka," podotkl útočník. Stejně jako mnozí fanoušci, i on teď zmínil moment z 65. minuty, kdy asistent rozhodčího Robert Hájek odmával ofsajd, ale Lafata v něm nebyl.

Stanovisko vydalo i vedení klubu, které prosí veřejnost, aby Lafatovi dala druhou šanci a rovněž přes web vzkázalo: "Odmítáme, že by měl být považován za škůdce českého fotbalu, jak to bylo v některých případech prezentováno."