„Není se co divit, každý zápas a zvlášť v závěru letošního ročníku to byly pořádné nervy, stálo nás to hodně psychických sil,“ vysvětloval kouč, proč nepropadá bezbřehému jásání.

Většinou prý má stejně minimum šancí do hry výrazně zasáhnout. „Naše plány mohou být jakékoliv, ale stejně je vše na hráčích, aby to dokázali zrealizovat. Měli jsme několik variant, jak případně reagovat na vývoj a jednou z nich byl poločasový příchod Žofčáka. Naštěstí se hned projevil – připravil roh a po něm centroval na rozhodující branku,“ připomněl klíčový přínos dnešního náhradníka.

O přestávce se prý ale hlavně snažil hráče uklidnit. „Abychom neztráceli trpělivost a nepodlehli atmosféře. Už se nám to letos jednou stalo, kdy jsme prohráli s Kodaní 0:3,“ připomněl trenér zápas, který byl pro Letenské v celé sezóně asi největším zklamáním.

Nejhůře v celé sezoně mu prý bylo, když se loučil Patrik Berger. „Pokaždé mě mrzelo, že se zranil během sezóny nějaký hráč, ale nejvíce ouvej mi bylo před startem jara, kdy ukončil kariéru Patrik,“ svěřil se trenér novopečeného mistra, který přivedl rudé barvy k titulu jako kouč již podruhé, po třinácti letech přestávce.

PLÍŠEK SPOKOJENÝ S OBRANOU

Teplický trenér Jiří Plíšek byl spokojen s obranou hrou svého týmu, ale mrzelo ho, že dopředu nebyli jeho svěřenci schopní předvést více. „Pro nás bylo důležité, že jsme dokázali Spartě odolávat. Domácí si vytvářeli šance hlavně po standardních situacích a po jedné z nich i udeřili a rozhodli. My jsme naopak směrem dopředu byli moc hodní,“ uvedl Plíšek.

Vysvětlil, proč šetřil Štěpána Vachouška, kterému hrozila osmá žlutá karta. „Nechtěli jsme to riskovat. Kdyby ji dostal, tak by nám pak chyběl v úvodních dvou kolech nové sezony. Navíc má problémy s třísly, tak jsme ho raději nechali doma,“ řekl Plíšek.

Také Teplice se dlouho držely v boji o titul, po podzimu dokonce vedly tabulku, ale nakonec se musí spokojit se čtvrtou příčkou. „Mrzí nás, že jsme se do boje o titul více nezapojili, ale těch důvodů, proč se to nepovedlo, je víc. Měli jsme problémy se zraněními, zatímco soupeři hráli téměř kompletní. Rozpadla se nám obrana, kterou jsme museli několikrát lepit. Ke konci sezony jsme se zase zvedli, ale už to nestačilo,“ zhodnotil Plíšek.