Největší letní posilou je 33letý obránce Jiří Pimpara, který v lize odehrál přes čtyři desítky zápasů. Sokol naopak přišel o dalšího zkušeného hráče, do nižší německé soutěže totiž odešel chytat Zdeněk Zacharda. Při zranění veterána Zdeňka Diveckého srbické vedení angažovalo z Ledvic Václava Šlégra, který ale paradoxně ve Viktorce hrál v poli. „Já chytám malý fotbal, tam jsem byl i v reprezentaci. Musím si zvyknout, ale mám rád výzvy, proto to chci zkusit,“ usmívá se urostlý sympaťák. K ruce bude mít mladého Adama Lugera, který se blýskl na turnaji v Modlanech, kde byl vyhlášený nejlepším brankářem.

Jeho táta, trenér Martin Luger, je především rád, že se opět bude hrát. „Ta pauza byla šílená. Na klucích pak byla vidět fyzická nepřipravenost. Já osobně to také blbě snášel, navíc jsem měl problémy s nohou, byl jsem dvakrát na operaci, tak jsem nemohl nic dělat,“ vrací se vedoucí střediska zeleně jedné známé firmy do pauzy, kterou zavinila pandemie koronaviru.

V červnu pak Srbičtí rozehráli Korona Cup, který v srpnu dohrávali. „Bylo to takové zvláštní. Museli jsme začít pozvolna, bál jsem se zranění. Pořádné tréninky byly až pak od července, to už byla normální příprava. Už ať se začne hrát o body. Chceme být nahoře!“ ubezpečuje Luger.

Sobotní zápas se Sokolovem, který spadl z druhé nejvyšší soutěže, bude magnetem pro diváky. "Očekáváme plnou tribunu, určitě je se na co těšit," zve do hlediště srbický funkcionář Petr Prejza. 

Hrající trenér Baníku Modlany Michal Doležal.
Michal Doležal se těší, až si zahraje v áčku mistrák se synem