Vlasto, od Teplic jste dostal svolení hledat si jiné angažmá. Jak to, že jste se nakonec vrátil zpátky?
Vypadalo to, že bych vTeplicích neměl zůstat, a proto jsem se poohlížel jinde. Preferoval jsem zahraničí, a tak jsem byl na zkoušce vGdyni. Pak se ozvaly Teplice a nakonec se to vyvrbilo tak, že vTeplicích zůstávám. Podepsal jsem tady smlouvu narok.

Jaké to bylo vGdyni, kde po letošním sestupu znejvyšší polské soutěže vystřídal Němec na trenérském postu Straku?
Bylo to tam moc příjemné. Gdyně je krásné město, jen moře bylo špinavé. Byla to pro mě veliká zkušenost. Ale jsem rád, že se ozvali zTeplic a mohl jsem se vrátit. Čekáme druhé dítě, takže jsem preferoval, abych byl srodinou.

Vrátil jste se do známého prostředí, což je výhoda,že?
Určitě. Od doby, kdy jsem odcházel, nikdo nový nepřišel, všechno zůstalo při starém. Kabina mě vzala úplně vpohodě.

Trenér je ale nový…
Pana trenéra Radu jsem nikdy dřív nezažil, je to pro mě nová zkušenost. Strašně jsem se na něj těšil, protože je to bouřlivák, který umí mančaft vpravou chvíli vyhecovat. Je jenom dobře, že je tady nějakázměna.

VTeplicích byste mohl na kraji zálohy nahradit tahouna Verbíře, který po sezoně ukončil kariéru. Troufl byste si nato?
Určitě. Nechci ale, aby mě někdo srovnával sPavel Verbířem, ten byl jen jeden. Pavel je pro mě pan Fotbalista. Je to ikona Teplic a nahradit ho budetěžké.

Do přípravy Teplic jste se zapojil až vjejím průběhu. Nemůže vám uškodit, že jste nebyl stýmem od prvníhosrazu?
Týden jsem trénoval sám, týden jsem byl vGdyni. STeplicemi se připravuji už čtrnáct dní, takže skoro onic jsem nepřišel.

VTeplicích dostávají čím dál větší prostor mladí talentovaní hráči. Co na to říkáte vy starší a zkušenější? Nemáte strach osvámísta?
Už za trenéra Plíška tady bylo hodně mladých. Je dobře, že se prosazují, máme tak kompaktnítým.

Poslední půlrok jste strávil na hostování vÚstí nad Labem, které sestoupilo zprvní ligy. Jaká to pro vás byla zkušenost?
Fotbal jsme hráli hezký, ale bohužel jsme neproměňovali šance. Ke konci, když jsme měli získávat body, tak jsme ty důležité zápasy nezvládli. Pak už to bylo těžké, nešloto.