Hosté totiž prahli po odvetě – za jarní porážku 3:1. Ještě z času, kdy oba celky bojovaly v přeboru Ústecka  tělo na tělo o postup.

Ta chuť svěřenců trenérského tandemu Knapíka a Zuny byla od úvodního hvizdu více než patrná. Gólmana Prokeše postupně vyzkoušeli Rapavý, Pavlíček, aby už v probíhající 7. minutě naznačil exligista Stožický, že umí. Postavil se k rozehrání přímáku a trefil přesně – ne některou hlavu s nabíhajících spoluhráčů, ale pravou šibenici krupské svatyně – 0:1.

Herní aktivita Litoměřických pokračovala. Talentovaný dvacetiletý Prokeš však byl hned několikrát proti, aby si soupeř náskok navýšil. Domácím, kteří zatím byli na svém hřišti stoprocentní, se podařilo horké chvilky před vlastním brankářem přečkat. Poté začali nepříjemně zlobit. Prokešův protějšek Víšek se v žádném případě nenudil. Zejména v momentu, kdy ho obstřelil Dominik Valenta  a balon směřoval do sítě. To se ovšem o čisté konto postaral stoper Beran a v poloze ležícího „střelce". Stihl odkopnout balon do bezpečí. Ani poté, co se situace z 21. minuty stala minulostí, nebyla nouze o závary před oběma brankami. Jejich strážci se vyznamenali.  Po necelé půlhodince Víšek zvlášť.  Nikým nepokrytý se dostal pět metrů do příležitosti Caitaml, která se zpravidla proměňuje. Gólman Víšek mu ale skočil pod nohy. Zahřmělo na druhé straně – opět se prosadil Stožický, tentokrát poslal do Prokešovy branky vyražený míč.

Po deseti minutách druhé půle se hostitelům povedlo střídajícím Djedjem vsítit kontaktní branku, avšak za pět minut završil Stožický  hattrick a tím i odvetu za jaro – gólem, který dal se zjevnou radostí:  „Nebyl to můj první hattrick. A to, že jsem ho vedle pravačky završil i levačkou? Nemám ji na opírání!" znovu s uspokojením  podtrhl, že má radost ze zisku dalších velmi cenných tří bodů.

Úsilí TJ Krupka znovu se pokusit dostat se Litoměřicím na kontakt jednoho gólu se nesetkal s nejpřesnější koncovkou. V té se právě nevyznamenávali ani hosté, třeba Dolejška, Tichý nebo Pavlíček. Až střídající Jakub Novotný završil gólový účet tuze zajímavého utkání přesnou trefou.

Krupka tak přišla o domácí neporazitelnost, vedoucím Litoměřicím vyšla odveta za jaro.

Krupka – Litoměřice 1:4 (0:2)
Branky: 55. Djedje – 7., 37. a 73. Stožický, 87. J. Novotný. Rozhodčí: Brda. ŽK: 2:3. Diváci: 180. 

Autor: Mojmír Strachota