Z premiérové trefy měl velkou radost. „Dáňa Trubač říkal, že s krabicí na hlavě nikdy gól nedám. Tak už to neplatí,“ usmíval se spokojeně. Právě jeho nevšední vlasový porost, na který ve své hlášce narážel Trubač, byl jedním z hlavních témat pořadu Žongly Fandy Bílka, který měl premiéru v týdnu před utkání se Zlínem.

V Teplicích jsi rok. Jaké bude srovnání s Prahou, ze které jsi přišel na sever, a s Brnem, kde jsi vyrůstal? Je pravda, že v Brně nejde internet, jak se v Čechách traduje? :-)
Já si z Brňáku srandu nedělám, protože jsem po příchodu do Prahy za to, že jsem odtamtud, docela dostával. :-) A kdybych měl srovnat Teplice s ostatními městy, tak jsou takové malé, útulné.

Ty ale vůbec nemáš brněnský přízvuk. Praha tě vyléčila?
Hlavně kluci v kabině. (smích)

Máš zajímavé vlasy. Někteří hráči, nejen tepličtí, si v 80. letech podobné účesy nechali vytvářet ondulací. Asi se tě lidi často ptají, jestli ses tak už narodil, že? :-)
Mám je po tátovi, ale ten už vlasy nemá. Tak vlastně doufám, že to po něm nemám. :-)

Co s vlasy ráno děláš, aby držely tvar?
Vlastně nic. Je to tak, jak se vyspím. K holičce chodím jednou za dva měsíce, podle toho, jak je potřeba. Mám svou oblíbenou kadeřnici, která je zvyklá.

Tvůj účes je podobný několika fotbalistům. Ale začneme Levákem Bobem ze Simpsonů.
Simpsony mám rád, ale zrovna Leváka Boba ne. Věřím, že nemám tolik negativních vlastností. Ale třeba si zapomínám věci v kabině, například termoprádlo, tak na mě kustod Semerád po každém tréninku huláká.

Hodně podobný účes měl Kolumbijec Carlos Valderama. Vlasy si zesvětloval peroxidem. A pod nosem měl knírek.

Já s vlasy žádné experimenty nedělal a ani dělat nebudu. Vousy mi rostou, ale holím si je. Myslím, že ty moje vlasy stačí, knírek si pořizovat nebudu. :-)

Co nemáš rád, když ti někdo s vlasy dělá?
Třeba když mi na ně sahá. To fakt úplně nemusím.

Málem si o ně přišel. V Teplicích je totiž nováčkovským rituálem to, že se stříhají vlasy. Jak ses tomu vyhnul? Měl jsi tučnou peněženku?
Zaplatil jsem o něco vyšší zápisné. Ale podle mě to určitě stálo za to. :-) Honza Rezek, týmový holič, kolem mě ale i teď chodí vždy nebezpečně blízko s holícím strojkem. Vždy mi ho zapíná u ucha. :-)

Zpět k fotbalistům, kteří mají podobný účes jako ty. Tvým dvojčetem je asi Brazilec David Luiz z Chelsea, že?
Ano, to je můj oblíbenec. Myslím, že jsme si i trochu podobní v obličeji.

On je velký showman. Jsi i ty bavič?

Spíš před někým, koho znám. V kabině se snažím nedělat nějakou velkou show.


Když s námi, novináři, děláš rozhovory, tak se hodně díváš do očí. Když jsi s holkou na rande, tak se jí také upřeně díváš do očí, nebo spíš jinam?
Tak to asi podle toho, jak se oblékne. :-)

Většina lidí tě bere za slušňáka, působíš tak. Teď už budeš v Teplicích rok, tak už ti trošku otrnulo?

Asi už mi trošku otrnulo. Asi je to tím, že jsem si víc sednul s kluky, víc se s nimi bavím, poznal jsem je a díky tomu se uvolnil.

Jaké máš vlastně ve fotbale vzory?
Líbí se mi Cristiano Ronaldo a Ronaldinho. Cristiano se mi líbí proto, jak na sobě pracuje, to si myslím, že by měl být příklad pro všechny sportovce. A Ronaldinho byl pan fotbalista vzhledem ke stylu hry.

Až budeš mít nějakého potomka, nepojmenuješ ho tedy Ronald, nebo Roland?
To ne. Dám mu raději nějaké české jméno. (úsměv)

Žongly Fandy Bílka mají za sebou pět dílů

ŽONGLY. Alex Král a Fanda Bílek v pátém dílu projektu FK Teplice.Talk a road show Fandy Bílka, pořad FK Teplice, jehož hostem je vždy vybraný hráč nebo člen realizačního týmu, má za sebou pět dílů. Jubilejním hostem byl Alex Král, celý díl si můžete pustit na kanálech FK Teplice (Facebook, Youtube, Twitter). V Žonglech (inspirací pro název byla slavná hláška trenéra Petra Rady) sedí host ve Fordu Ka+, autu, které se dá vyhrát při domácích zápasech Sklářů; během jízdy odpovídá na odlehčené otázky. Před tím, než Ford vyjede ze Stínadel, si host vybere místo, na kterém chce se zavázanýma očima žonglovat. Nejvíce žonglů zatím překvapivě udělal kondiční trenér Sklářů Antonín Čepek, čtyři. Alexi Královi se povedly dva žongly.