Krutým způsobem přišel lídr první ligy v dohrávce 15. kola o neporazitelnost. Naopak pro Olomouc to byla velmi snadná pátá výhra v řadě.

Teplice nastoupily proti Sigmě bez čtyř hráčů ze základní sestavy Smejkala, Vidličky (oba prasečí chřipka), Ljevakoviče a Verbíře. K tomu dalších pět mužů, co vyběhlo na hřiště, bylo napadeno virem.

I kvůli tomu brzy prohrávaly 0:2. Do poločasu snížil Mahmutovič, ale na zvrat hosté neměli. Hanáci po přestávce čtyřmi góly vyčerpaného protivníka, který v posledních pěti zápasech čtyřikrát neinkasoval ani gól, dorazili. Dvakrát skórovali Ordoš s Dreksou.

„To oslabení sehrálo velkou roli, ale na to se nechceme vymlouvat. Pan Lubas (šéf ČMFS, pozn. red.) tak rozhodnul a my jsme to museli respektovat. Snažili jsme se, ale bohužel nás bylo málo. Příjemný to nebylo, ale brečet, proč? Olomouc hrála dobře, dnes jsme na ně neměli,“ řekl teplický záložník Štěpán Vachoušek.

„Musím svým hráčům poděkovat za to, že byli schopní nastoupit a hrát ze zbytku svých sil. Nehráli jsme na schovávanou, chtěli jsme hrát fotbal, který by nám přinesl bodový zisk. O přestávce jsem museli řešit, jestli to někteří hráči udýchají. Hráli ze svých rezerv,“ doplnil trenér Teplic Jiří Plíšek.

Přestože Severočeši požadovali odložení zápasu, fotbalový svaz jim nevyhověl. Na základě mezinárodních regulí prý nebránilo nic tomu, aby se hrálo.

„Svaz nastalou situaci řeší v souladu se stanoviskem UEFA. V něm se jednoznačně říká, že virová onemocnění hráčů v jednotlivých fotbalových klubech, včetně nákazy virem H1N1, nejsou důvodem k odkládání zápasů, pokud mají kluby k dispozici dostatečný počet zdravých fotbalistů,“ zněla argumentace.

„Nerozumím tomu, ani prasečí chřipka nejspíš není vážná nemoc,“ nechal se slyšet teplický šéf František Hrdlička pro idnes.cz.

„Náš klubový lékař start našeho týmu nedoporučil a od případných následků dává ruce pryč.“

Podle teplického doktora Jana Štěrby nebylo vhodné, aby byli hráči vystaveni nadměrné zátěži. S tím souhlasil i krajský hygienik Josef Trmal, přesto karanténu, která by zápas odložila, nevyhlásil. Podle serveru idnes.cz tak učinil proto, aby se mezi lidmi nezačala šířit panika.

Na Stínadlech se teď děsí, co zápas udělá se zdravotním stavem oslabených hráčů.

„Kdyby nás mělo být pro příští zápas ještě míň, tak už by se měl někdo nad tím pozastavit,“ pronesl trenér Jiří Plíšek.


Sigma Olomouc - FK Teplice - statistika

SK Sigma Olomouc – FK Teplice 6:2 (2:1)

Branky: 24. Šultes, 26. a 73. Ordoš, 52. a 80. Dreksa, 86. Janotka z pen. – 43. Mahmutovič, 59. Klein

Rozhodčí: Paták (3)- Kordula, Pospíšil. ŽK: Škerle, Rossi – Lukáš. Diváků: 3762

Sigma: Lovásik 3 – Janotka 3, Škerle 2, Dreksa 1, Onofrej 3 – Rossi 2, Hořava 3 (78. Štěpán) – Bajer 3, Ordoš 1 (86. Nuc), Petr 2 (68. Vepřek) – Šultes 2. Trenér: Zdeněk Psotka.

Teplice: Grigar 3– Merzič 2, Klein 2, Lukáš 3, Matula 3 – Kalivoda 3 (70. Elsamni), Stožický 4, Vachoušek 3, Gašparík 4 (86. Pícha) – Mahmutovič 2, Vondrášek 4. Trenér: Jiří Plíšek.