Před dvěma týdny nakopla výhra v Olomouci teplické fotbalisty k záchraně nejvyšší soutěže nebývalou intenzitou. Odhodlaný žlutomodrý celek poté zdolal na Stínadlech Baník Ostrava. Fanoušci kvitovali vůli a morálku svěřenců kouče Zdeňka Ščasného potleskem. Ukázalo se, že divák vždy ocení, když vidí obrovské nasazení a touhu po třech bodech.

Záchranné práce ale pro Teplice ještě nekončí, přestože mají na předposlední Hradec Králové náskok pěti bodů (vinou horších vzájemných zápasů fakticky ale pouze čtyři). Tři kola před koncem žlutomodří vyhlížejí dnešní zápas na půdě mistrovského Slovanu Liberec (20:15). Už v neděli je poté čeká doma pražská Sparta (18:00). Sezonu 2012/2013 zakončí v sobotu 1. června v Mladé Boleslavi. „Nálada je teď dobrá, ale nechceme nic podcenit. Hraje se ještě o devět bodů, nic ještě není hotovo," varuje Stanislav Hejkal, asistent hlavního kouče Ščasného.
Pokud by Tepličtí nepřivezli z Liberce ani bod a Hradec Králové vyhrál doma nad Příbramí, náskok na patnáctou příčku by se ztenčil na pouhé dva bodíky. Dvě kola před koncem by tak z pohledu „sklářů" nevyhlížela situace růžově, přestože by stále měli záchranu ve svých rukou. Nad Stínadly se totiž ještě vznáší Damoklův meč v podobě karetní hrozby pro rovných šest hráčů (Jablonský, Vondrášek, Čajič, Litsingi, Vachoušek, Jindráček). Mimo hru je navíc až do konce sezony Ljevakovič (12 žlutých karet).

„Liberec sedmkrát po sobě vyhrál, z toho šestkrát s nulou. My ale jedeme pod Ještěd bodovat!" tvrdí Hejkal odhodlaně. Podle něj by pro Teplice mohla být výhodná znalost soupeře; v sezoně se se Slovanem utkaly už třikrát v soutěžním utkání a jednou přátelsky. „Na podzim jsme si zjistili jak na něj. Dali jsme hned na začátku gól a od toho se zápas odvíjel. Liberec má velkou ofenzivní sílu, velmi kvalitní hráče. Nám by hrálo do karet, kdybychom opět dali první gól."

Tepličáci, dejte zase do hry žlutomodré srdíčko, tak jako před týdnem s Baníkem Ostrava,  a přivezte od Nisy alespoň bod!