Jedno je naprosto jisté, v souboji 6. kola Teplice – Jablonec, po kterém bude následovat hodně dlouhá reprezentační pauza, půjde opravdu o hodně.

Domácí mohou využít i levého záložníka Jakuba Podaného, který přišel na celoroční hostování z pražské Sparty. „Potřebujeme zkvalitnit centry a být efektivnější v zakončení. S tímto problémem nám má pomoci," řekl teplický trenér Lukáš Přerost, avšak zda ho postaví do základní sestavy, to nepotvrdil: „Zatím je tady krátce, uvidíme, v jaké bude formě."

V těchto dnech je údajně ještě na spadnutí další hráčský transfer. Na teplická Stínadla by se mohl vrátit Andrej Kerič, útočník, který tam z pražské Sparty hostoval už za éry trenéra Petra Rady.

Jablonec je pro „skláře" v posledních letech oblíbený domácí soupeř. „My se chceme odrazit od našeho dobrého výkonu v Uherském Hradišti, někam se posunout a utkání zvládnout," uvedl kouč.

Přerost se byl osobně podívat na pondělní dohrávce Jablonec – Sparta (1:2). „Utkání nám určité věci napovědělo. Soupeř nastoupí v netradičním rozestavení, které preferoval trenér Kotal už v Hradci Králové, " dodal Přerost na adresu soka.

„Teplice jsou těžký soupeř, který smolně prohrál se Slováckem a ztratil doma i s Příbramí, takže to bude chtít napravit a být doma úspěšný. Navíc se posílili a uvidíme, jestli kromě Podaného dotáhnou i příchod Keriče. O to to máme složitější se na ně připravit, protože v tomto složení jsme je ještě vidět hrát nemohli. Nesmíme dělat takové chyby jako se Spartou, pak bychom měli mít šanci. Předpokládám, že budou dvě změny v sestavě, především Čížek si řekl o místo v základu," uvedl pro ČTK jablonecký trenér Václav Kotal.

Dnes Na Stínadlech rovněž začíná předprodej na zářijový přátelský zápas Česko – Finsko. Vstupenky budou stát 50 až 100 korun.

Dnes 20:15, Na Stínadlech: Teplice – Jablonec
Rozhodčí: Adam – Moláček, Štěrba.

Předpokládané sestavy:

Teplice: Grigar – Ježdík, Lukáš, Rosa, Chovanec – Krátký, Matula, Ljevakovič, Vůch – Vachoušek – Mahmutovič.

Jablonec: Valeš – Eliáš, Beneš, Novák, Jablonský – Loučka – Čížek, Piták, Vaněk, Kopic – Lafata.

Absence: Jursa, Hošek (oba zranění) – nikdo.

Disciplinární ohrožení: Ježdík (3 ŽK) – nikdo.

Nejlepší střelci: Vachoušek, Mahmutovič (oba 1) – Lafata (3).

Zajímavosti:

– Teplice 4x za sebou nevyhrály

– Teplice daly v sezoně jen 3 branky, z toho jedna byla vlastní; spolu s Příbramí jsou nejméně produktivním týmem ligy

– Jablonec zatím prohrál jen v minulém kole se Spartou

– Jablonec skóroval vždy z 5 kol

– z posledních 8 vzájemných zápasů vyhrál Jablonec jediný

– z posledních 13 zápasů v Teplicích vyhrál Jablonec jen jednou

– jablonečtí Kovařík, Čížek a Zoubele prošli Teplicemi, z teplických fotbalistů hráli za Jablonec Matula a Lukáš ⋌(čtk)