Začíná druhá třetina první ligy a parta ze Stínadel se chce po příchodu nového trenéra Zdeňka Ščasného udržet na vítězné vlně. Po výhře nad Jihlavou a pohárovým postupem s Vyšehradem čeká „skláře" utkání na východě Čech. Hradec Králové přitom vede exteplický a ne zrovna populární trenér Jiří Plíšek.

„Čeká nás těžké utkání a Hradec je nepříjemný soupeř. Na jedné straně nepředváděl špatné výkony, i když nezískával body. Ty jim tedy chybí, na druhou stranu se nechceme dívat na soupeře, ale musíme navázat na naše výkony ze druhých poločasů s Jihlavou a Vyšehradem a získat nějaké body v Hradci. Jestli jeden nebo tři, to se uvidí až podle průběhu zápasu," řekl pro klubový web teplický trenér Zdeněk Ščasný.

Kouč potvrdil, že nálada je v týmu dobrá. Bojovná. „Určitě je lepší než kdyby se dvakrát prohrálo. Všichni si ale uvědomujeme, že to byl jen začátek a musíme na to navázat dalšími výkony a hlavně výsledky, protože pokud to nebudeme potvrzovat, tak to vlastně nemělo smysl," dodal trenér Zdeněk Ščasný, jenž hodlá FK Teplice vytáhnout ze spodní části tabulky pokud možno co nejdříve.

„Na vzájemný zápas se moc těším. Do Teplic se pořád vracím i za známými a kamarády. Navíc tam mám pořád byt. S Teplicemi jsme proti Hradci nikdy nehráli jednoduchý zápas, ale neprohráli jsme. Teď bych byl rád, aby se to otočilo. Celý podzim se o nás říká, že hrajeme fotbal, který se lidem líbí, zato Teplice ne a přitom bodů máme stejně. Teď potřebujeme získat tři body. Uvidíme, jestli to bude i výkon pro oko," řekl pro ČTK hradecký trenér Jiří Plíšek.

Výkop: neděle 21. října, 17:00.

Rozhodčí: Adam – Ubias, Košec.
Bilance: 16 5-4-7 19:24.
Poslední zápas: 3:2.
Předpokládané sestavy:
Hradec: Koubek – Holeš, Jánošík, Fukal, Poděbradský – Štěpán, Šisler, Hochmeister, Harba – Dvořák, Uškovič.
Teplice: Grigar – Ježdík, Lukáš, Matula, Chovanec – Vůch, Ljevakovič, Jarolím, Podaný – Vachoušek – Kerič (Mahmutovič).
Absence: Malinský (zranění), Klapka, Plašil, Janoušek (všichni nejistý start) – Rosa (trest za ŽK), Mahmutovič (nejistý start).
Disciplinární ohrožení: Fukal, Harba (oba 3 ŽK) – Grigar, Ježdík, Lukáš (všichni 3 ŽK).
Nejlepší střelci: Šisler (3) – Mahmutovič, Vachoušek (oba 2).

Zajímavosti:
– Hradec vyhrál 1 z posledních 15 duelů
– Hradec porazil Teplice 2x za sebou a pokaždé dal 3 góly
– Teplice venku uhrály z 5 zápasů jen 1 bod
– Hradec doma neprohrál v posledních 5 zápasech, ve 4 z nich remizoval
– do sestavy Hradce se po disciplinárním trestu vrací Hochmeister, Uškovič a Šisler
– trenér Hradce Plíšek vedl v letech 2008 až 2011 Teplice