Zatímco tepličtí skláři hodlají proti Jihlavě navázat na dobré výkony a především sérii pěti zápasů bez porážky, party z Podještědí chtějí zopakovat kvalitní výkony z Evropské ligy.

A pro úplnost: Na Stínadla míří nevyzpytatelná Jihlava, na stadion U Nisy odhodlaný nováček Bohemians 1905 a jablonecký Baumit míří k hitu kola do Olomouce.

FK Teplice. To je od pondělní výhry 7:0 na Slavii v českém fotbalovém prostředí velké a vděčné téma.

„Nikdo z týmu, včetně nás, to vítězství nepřeceňujeme. Víme, že nastává nový den a kluci to berou velice rozumně. Já vím, že výsledek 7:0 svádí k euforii, ale na druhou stranu je tohle mužstvo natolik zkušené, že ví, že ten zápas mohl vypadat úplně jinak. Od stavu 3:0 nám už všechno vyšlo, naopak Slavia po vyloučení dohrála zápas velmi špatně takticky," řekl teplický trenér Zdeněk Ščasný.

„Já bych chtěl, abychom dokázali využít dobré atmosféry, která v kabině panuje, ale abychom také krotili přehnané emoce, protože ty nejsou na místě."

Ščasný věří, že jeho mužstvu pomohou i fanoušci. Kolik jich nakonec v neděli Na Stínadla dorazí si však tipovat netroufá.

Teď teplickou partu čeká Jihlava. „V jejích několika zápasech jsme ji viděli. Nečeká nás nic jednoduchého, je to velmi nepříjemný soupeř, i když vím, že to se říká snad o každém soupeři, ale Jihlava má velmi dobrý přechod do útoku, poctivou defenzivu a výborné standardní situace. Moc se však nechci zabývat tím s kým hrajeme, ale naopak bych chtěl, abychom navázali na naše předchozí výkony a zopakovali je. Zatím jsme si vždy vypracovali šance, takže věřím, že si je vypracujeme i nyní a pak už jen záleží na realizaci," dodal zkušený trenér FK Teplice.

„Vysoká výhra Teplic na Slavii může být výhodou v tom, že naši hráči k utkání přistoupí s maximální koncentrací. Teplice velmi dobře posílily. Budeme vycházet z defenzivy, za současné konstelace sil se nemůže pustit do otevřené hry nahoru dolů. Nesmíme soupeři nabídnout standardní situace, ze kterých hrozí velké nebezpečí. Sílu soupeře známe. Chceme překvapit a poprat se alespoň o bodík," prohlásil před cestou na sever Čech jihlavský trenér František Komňacký.

FK Teplice - FC Vysočina Jihlava

Rozhodčí: Orel T. Kovařík, Hock.

Bilance:4 3-1-0 11:3.

Poslední zápas:1:1

Předpokládané sestavy:

Teplice: Grigar - Matula, Jablonský, Lüftner, Krob - Litsingi, Táborský, Vachoušek, Nivaldo - Salami, Mahmutovič (Jindráček).

Jihlava: Blažek Vaculík, Tlustý, Šourek, Marek - Jánoš, Koloušek Masopust, Jungr, Harba - Přeučil.

Absence: Vondrášek (zranění), Ljevakovič (4 ŽK) Josl, Mešanovič, Šilinger (zranění), Kopic (trest za ČK).

Disciplinární ohrožení:nikdo.

Nejlepší střelci: Mahmutovič (4) - Harba, Jungr, Marek, Masopust, Šimonek, Tlustý, Šourek (všichni 1)

Zajímavosti:

Teplice v minulém kole zaznamenaly v duelu na Slavii nejvyšší ligovou výhru v historii (7:0)

Teplice v letošní sezoně nastřílely už 14 branek, společně s Plzní nejvíc v soutěži

Teplice v předchozích domácích zápasech se Slováckem a Duklou vždy vyhrály o jeden gól

Jihlava v dosavadních třech zápasech s Teplicemi získala jediný bod

Jihlava společně s Bohemians 1905 v lize venku ještě ani jednou nebodovala

Jihlava dala v této sezoně 7 branek, o které se postaralo 7 různých střelců

jihlavský záložník Jungr působil v Teplicích