Dnes večer se rozjetá parta z lázní může pohárovému snu zase o něco přiblížit: čeká je předehrávka 20. kola v Jihlavě, kterou trénuje bývalý teplický trenér Petr Rada.

„Ten se na nás umí připravit. Bude to těžký zápas, ale snad ho zvládneme," citoval klubový web teplického útočníka Martina Jindráčka.

„Teď jsme doma dvakrát vyhráli a v Jihlavě to budeme chtít potvrdit. Jihlavu jsme viděli na Dukle, vyhrála 3:0, i doma proti Liberci, kdy podlehla 2:3, ale nehrála vůbec špatně," dodal 24letý teplický forvard Jindráček.

„Jihlava vyhrála na Dukle, dala tři góly, takže se chytli. Nečeká nás tam jednoduchý zápas, ale uděláme všechno pro to, abychom si odvezli dobrý výsledek. Jaký? Prohrát nejedeme, můžeme soupeře i našeho bývalého trenéra Radu překvapit," řekl teplický brankář Tomáš Grigar.

Podle zkušeného gólmana Radova přítomnost na jihlavské lavičce nebude mít na zápas zásadní vliv. „Po jeho odchodu přišli do teplické sestavy noví ofenzivní hráči," dodal Grigar.

Jihlava si na „skláře" dost věří. „Dokázali jsme si, že můžeme hrát víc než vyrovnané partie s týmy, které usilují o poháry," řekl jihlavský asistent Zdeněk Klucký. I on na Stínadlech působil. „Pokud hráči budou schopní v zápase předvést to, co ukazují v tréninku, mohli bychom uspět i proti Teplicím."

Kudy by mohla vést cesta? Odpovídá znovu Klucký: „Kromě bojovnosti a nasazení musíme přidat trpělivost, nebojácnost a fotbalové sebevědomí."

Povede se Jihlavě další zázrak?

Patnáct minut po výkopu v Jihlavě začne druhá dnešní předehrávka: Slavia vs. Znojmo.

Nejsledovanější postava pro televizní kamery? Nový slávistický trenér Alex Pastoor.

Pondělní premiéru v Teplicích prohrál, teď má před sebou první domácí zápas se Znojmem.

„Jsem na kluky pyšný," říkal nizozemský elegán po porážce v Teplicích. Mimochodem, na přípravu před dalším zápasem měl jen tři dny.

Upřímně, Slavia mohla mít i lehčího soupeře, vždyť nováček naposledy smetl Jablonec 4:0.