Nejtěžší test čeká z regionálního trojlístku čtvrté Teplice, které míří na stadion šesté Mladé Boleslavi.

„V poslední době se jím daří, mají nebezpečný a dobře poskládaný tým. Musíme se snažit bodovat všude, protože se chceme dostat minimálně do evropských pohárů a čtyři mančafty jsou na špičce tabulky našlapané,“ řekl pro klubovou televizi teplický záložník Vlastimil Stožický, jenž se do sestavy vrací po disciplinárním trestu za čtyři žluté karty.

Návrat do kádru hlásí po půlročním zranění ofenzivní žolík Jakub Mareš. Jak Stožický, tak Mareš hráli minulý týden za divizní juniorku. „Kondičně jsem na tom super a i na hřišti se cítím den ode dne líp a líp,“ prohlásil mládežnický reprezentant.

V jedenácti dosud odehraných ligových duelech mezi Mladou Boleslaví a Teplicemi se jen třikrát radoval z výhry domácí celek a také tentokrát nemá zápas jasného favorita.

Mladoboleslavští mají o motivaci postaráno, chtějí si vylepšit jarní domácí bilanci, protože zatím třikrát prohráli. „Budeme chtít zlomit letošní domácí prokletí. Jde o to, aby naše mužstvo prokázalo morální vůli po vítězství,“ řekl trenér Karel Stanner.

Teplice v minulém kole těsnou výhrou nad Příbramí zastavily výsledkový propad i pokles tabulkou. Zápas bude navíc prestižní pro kouče Jiřího Plíška, který v městě soupeře stále bydlí. Trenér věří, že jeho svěřenci po výhře nad Příbramí neustrnou.

„Vítězství bylo nakročení směrem, kde bychom se chtěli pohybovat. Pokaždé je to zvláštní pocit, když jedu jako soupeř do města, kde bydlím, ale mým týmem jsou teď Teplice,“ uvedl pro agenturu ČTK Plíšek.

V zápase Příbrami s Libercem, který vyhrál čtyři poslední vzájemná utkání, z pohledu tabulky prakticky o nic nejde. Vítěz bude držet deváté místo. Podle příbramského kouče Karola Marka ukázal soupeř po rozpačitém začátku jara zlepšenou formu. „Hlavně směrem dopředu je Liberec nebezpečný a má agresivní styl hry,“ všiml si Marko. Stý zápas čeká kapitána Huňu.

Liberec chce po smolné pondělní porážce s Ostravou opět navázat na předešlé výkony. Trenér Josef Petřík ale řeší problémy v útoku, kde mu chybějí potrestaní Nezmar s Keričem. „Máme několik variant, jak to nahradit. Nepojedeme s pocitem oslabení, šanci dostanou další hráči,“ prohlásil Petřík.

Jablonec je stále ještě ve hře o titul. Se Slavií v poháru předvedl výborný výkon a v hostech z Brna bude mít soupeře, který prohrál čtyři poslední zápasy. „Víme, že v poslední době dostávají dost branek. Budeme chtít využít jejich problémů v obraně. Brno mělo výborný začátek, teď se trochu hledá,“ konstatoval trenér František Komňacký.

Hosty z Brna navíc trápí rozsáhlá marodka. „Jsme dost oslabeni, na druhé straně dostanou šanci prokázat své kvality ostatní hráči. Musíme sáhnout do rezervy,“ uvedl trenér Miroslav Beránek. Cestu k případnému bodovému zisku vidí ve snaze o rychlé protiútoky s maximální efektivitou a zlepšení v obraně, která inkasovala v posledních čtyřech duelech jedenáct gólů.

VLASTIMIL NOVOTNÝ, ČTK