Je to tak, svěřenci teplického trenéra Petra Rady si dělají zálusk na další tři body a zároveň na posun v tabulce před dnešního soka.

„Bude to těžké. Chceme potvrdit domácí vítězství a Příbram v tabulce přeskočit. Nedaří se jim podle představ, teď si budou chtít reputaci napravit,“ uvedl teplický brankář Tomáš Grigar po sobotním tréninku, když sledoval zápas Teplice – Hlučín (1:0) v celostátní dorostenecké lize.

Příbram nedala poslední tři kola gól. „Všechny jejich jarní zápasy jsme viděli. Branky nedali, ale šance si vytvořili a pro nás to bude nepříjemný soupeř. My mu musíme vnutit naši hru a ne se podřídit příbramskému silovému fotbalu,“ konstatoval teplický asistent trenéra Lukáš Přerost, podle kterého se budou chtít hrát oba týmy útočně.

Sobotní dopolední trénink na hlavní hlavním stadionu na Stínadlech, nedělní předzápasový příprava a odjezd do Příbrami. Přesně takový je program teplických fotbalistů.  „Bez ohledu na soupeře musíme pokračovat v naší aktivní hře a vyhrát. Celou hru máme založenou na ofenzivní hře krajů, v tom chceme pokračovat rovněž v Příbrami. Chceme hrát atraktivní, aktivní fotbal s napadáním,“ prohlásil Václav Ježdík, jenž se v zápase proti Liberci vrátil na pozici levého beka do základní sestavy.

Příbram je nevyzpytatelný tým. „Nechci to zakřiknout, ale v Příbrami se nám dařilo a snad to potvrdíme i v pondělí. Základem je vzadu udržet nulu,“ našel na klubovém webu jednoduchý recept na bodový import pravý teplický bek Tomáš Vondrášek, podle kterého má dnešní soupeř dobrou formu.

David Vavruška, trenér příbramského týmu, věří, že se jeho tým v koncovce konečně prosadí a před domácími fanoušky uspěje.

„Šance máme dál, ale chybí nám kvalita v zakončení. Snad to prolomíme. Víme, že na Teplice se Příbrami dlouhodobě nedaří, ale to jsou pouze takové statistiky. Každý zápas je úplně jiný. V Teplicích mám plno známých, mám tam s nimi výborné vztahy. Pro naše hráče to bude jako každý jiný ligový zápas, pro mě určitě ne,“ prohlásil pro agenturu ČTK kouč Vavruška.