Pokud Sparta nezíská titul, ale vyhraje Pohár České pošty, kde je po středeční výhře 3:2 v Jablonci už ve finále právě s Olomoucí,  může účast v Evropské lize zajistit i právě zmiňované čtvrté místo. A ve hře jsou vedle osmého Jablonce a sedmých Teplic ještě Dukla, Příbram a Mladá Boleslav…

„Jablonec je jen bod za námi, proto se bude hrát o strašně moc,“ řekl teplický obránce Antonín Rosa.

Teplice se musejí hlavně vypořádat s pohárovým vyřazením. „Je kruté, ale zasloužené. Lámu si hlavu nad tím, že jsme nenavázali na výkony na Spartě a v Olomouci. Pokud sem přijede soupeř s větší defenzivou, máme doma problémy dlouhodobě. Zkušených hráčů ale máme dost a měli by si poradit. Pokud tady budou a budu tady s nimi, budou to mít těžké. Oni hrají o svůj úspěch, oni musejí hrát za Teplice. Každý si píše svůj osud,“ vrátil se ke čtvrtku Petr Rada, trenér FK Teplice. Změny v sestavě kvůli marodce nechystá.

Hráče tak čeká reparát. „Zápas s Jabloncem prostě musíme zvládnout a vyhrát. Musíme dát hlavy nahoru, vzpamatovat se po poháru a zkusit dohrát ligu. Chceme  zabojovat o to čtvrté místo,“ prohlásil před zápasem brankář Tomáš Grigar.

Ambice má i Jablonec. „Naše vyřazení z poháru a pád tabulkou až do její poloviny nás netěší. Ale řekl bych, že po zápase se Spartou, ve kterém jsme podali zlepšený výkon, je atmosféra v pořádku a hráči budou chtít pošramocenou pověst napravit v závěru soutěže dobrými výsledky. Už do Teplic pojedeme s tímhle odhodláním, řekl pro agenturu ČTK jablonecký trenér František Komňacký.

FK Teplice – Jablonec

Výkop: neděle 22. dubna, 17:00.

Rozhodčí: Adam – Santarius, Tacina.

Předpokládané sestavy:

Teplice: Grigar – Vondrášek, Lukáš, Matula, Rosa – Dolejš, Čajič, Vachoušek, Siva, Vůch – Jindráček.

Jablonec: Špit – Eliáš, P. Pavlík, Beneš, F. Novák – Vošahlík, Piták, Loučka, Jarolím, Kopic – Lafata.

Absence: Ljevakovič, Volek, Šraga, Česlák (všichni zranění), Mahmutovič, Zoubele (oba nejistý start) – Vaněk, Vukovič ( zranění), Piták, Zábojník (nejistý start).

Zajímavosti:

– Teplice prohrály s Jabloncem jediný z posledních 7 zápasů

– Teplice z posledních 12 soutěžních utkání prohrály 2

– Jablonec v minulé sezoně vyhrál v Teplicích po 11 letech

– Jablonec v lize prohrál 4 z posledních 5 zápasů, z posledních 8 kol vyhrál jediné

– Teplice venku získaly o 3 body více než doma

– trenér Rada dříve vedl soupeřův tým, v Jablonci působili také Stožický, Matula a Lukáš