Přesto je z teplických Stínadel cítit odhodlání, jak moc chtějí svěřenci trenéra Jiřího Plíška letité prokletí a smolnou sérii zlomit.

„Ano, máme tomuto velice kvalitnímu soupeři co vracet,“ potvrdil na klubovém webu Plíšek, jehož svěřenci získali před vlastním publikem pouhé čtyři body. Hůř si v tomto směru vede pouze Slavia, která je v tabulce domácích zápasů poslední jen o horší skóre.

„Největší olomouckou devízou je útočná fáze, má výborný přechod do protiútoku, sehrané hráče. Tým tam dlouho budovali a teď jim to sedlo dohromady. Dobře se musíme připravit zejména na šikovného útočníka Ordoše, který nám dal v posledních zápasech hodně gólů,“ řekl teplický kouč.

„Je pravda, že poslední zápasy nám proti Teplicím vyšly a je zbytečné říkat, že bychom na to rádi navázali,“ uvedl pro agenturu ČTK trenér Zdeněk Psotka, jenž má před zápasem největší obavy z teplických brejků: „Teplice, to je na jedné straně kompaktní defenziva a na straně druhé rychlé a nebezpečné brejky. K nim disponují vhodnými typy hráčů, ať Marešem nebo Mahmutovičem, kteří dokážou zvládnout souboje jeden na jednoho. S tím si musíme poradit.“

Dnešní duel začne na teplických Stínadlech v 18:00, v přímém přenosu ho vysílá ČT2 a řídit ho bude hlavní sudí Radek Matějek.

Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Hošek, Rosa - Kalivoda, Ljevakovič, Matula, Vondrášek - Mahmutovič, Mareš.

lOlomouc: Drobisz - Janotka, Dreksa, Škerle, Machalický - Bajer, Rossi, Navrátil - Petr, Hubník, Šultes.

 Absence: nikdo - Kučera (zranění), Vepřek (nejistý start). ⋌(čtk)