Jenže mát to háček. Výhra nad mužstvem z Letné by mohla Teplicím paradoxně i uškodit. „Sklářům“ by se totiž hodilo, aby Sparta získala titul a zároveň postoupila do pohárového finále, kam mají blízko i Severočeši. A kdyby na sebe oba týmy ve finále narazily, Teplice by mohly klidně prohrát, a přesto by si zajistily účast v Evropské lize.

„Na to nekoukáme. Chceme vyhrát s každým týmem, na Spartu si jedeme pro body. Chceme jich urvat co nejvíc,“ odmítl spekulace teplický útočník Martin Jindráček.

Severočeši, kteří v posledních třech venkovní utkáních neinkasovali, při své poslední návštěvě na Letné v říjnu 2010 vyhráli 2:0. Teď je ale hodně limitují problémy se sestavou: pět hráčů je na marodce a klíčový záložník Vachoušek je mimo hru kvůli kartám. Tepličtí by ale chtěli odčinit minulou domácí prohru s Českými Budějovicemi.

„Jedeme na hřiště prvního týmu ligy, navíc Sparty, ale nemáme poraženeckou náladu, byť budeme citelně oslabeni. Spartě jde o titul, každý zápas je pro ni důležitý, ale my za nikoho hrát nebudeme. Jen a jen za sebe,“ prohlásil trenér Teplic Petr Rada. „Škoda, že nám bude chybět potrestaný Vachoušek. Jeho absence je velkou ztrátou. Bez ohledu na všechno chceme odvést poctivý a dobrý výkon.“

Jeden z taháků 25. kola vypukne na Letné dnes v 15.50.