Nečekaných momentů bylo  více. Už pohled na sestavu vyvolával na tvářích fanoušků žlutomodrých údiv. V brance byl Grigar, který neodchytal po zranění ani jedno přípravné utkání, v záloze figuroval po boku Ljevakoviče Hondurasan Ramos, jenž se s týmem teprve sžívá, v obraně nedostala příležitost zimní kometa Takács, trenérem Ščasným často chválená.

Ofenziva „sklářů" byla funkční; kdyby Teplice proměnily alespoň polovinu vypracovaných příležitostí, s Pražany by neprohrály. Nováček v útoku Bratanovič ukázal svůj potenciál, špatný zápas nehrál ani Salami, další forvard. Z formy se naopak zdá být Litsingi.

Označujeme-li ofenzivu za funkční, o defenzivě musíme mluvit jako o absolutně nefunkční. Hlavně v prvním poločase obranná čtveřice hořela jako papír; zvláště po stranách měla Dukla hodně manévrovacího prostoru.
Výsledkem nekompaktní hry je porážka 1:3. Bilance posledních pěti mistrovských zápasů je hrozivá: z patnácti možných bodů získali tepličtí fotbalisté pouhé dva bodíky!

V neděli přijede na Stínadla překvapivě vysokou výhrou 5:1 nad Slavií Praha posilněná Sigma Olomouc. Tepličtí příznivci jsou lační po skalpu nepříliš oblíbených Hanáků a hlavně po třech bodech, které by opět vrátily do žlutomodrých řad pohodu. Jak ale říká Milan Matula, je potřeba se ze soboty dostatečně poučit.