Svěřenci kouče Jiřího Plíška triumfovali podruhé za sebou a ze čtvrtého místa hledí na vedoucí Spartu jen se čtyřbodovým odstupem. Pouhý bod ztrácejí na třetí Jablonec idruhou Ostravu, která má však pondělní dohrávku 26.kola první ligy kdobru.

„Jsme samozřejmě spokojeni svýsledkem. Pro nás to bylo důležité utkání,“ oddechl si po hubeném vítězství trenér Teplic Plíšek. „Uvědomovali jsme si, že domácí ofenziva má velkou kvalitu, což se potvrdilo hlavně vprvním poločase. Skvěle nám zachytal Martin Slavík a vněkolika šancích nás výrazně podržel. Vprvní půli nám chyběla odvaha a agresivita, po přestávce jsme již lépe eliminovali sílu domácích a zjedné situace se nám podařilo vytěžit penaltu, která rozhodla.“

Domácí začali náporem. Již všesté minutě vyrazil hlavičku Chramosty zázračně Slavík, vzápětí po dlouhém autu střílel Táborský a jeho střela se otřela otyč teplické branky. Dvojice rychlých útočníků Chramosta– Táborský si neustále měnila místa a zaměstnávala obranu Teplic. Po čtvrthodině Táborský hezky prostrčil na Chramostu, ale ten zvápna namířil nad, otři minuty po podobné akci Sylvestreho nedosáhl Chramosta namíč.

Hosté poprvé zahrozili až ve 26.minutě. Poté se opět většinou hrálo před brankou Teplic. Klíčový okamžik přišel v61.minutě, kdy unikajícího Mahmutoviče poslal kzemi Janíček a rozhodčí bez váhání ukázal na značku pokutového kopu. Ten sjistotou poslal do sítě Vachoušek.

„Unás už je to jakýsi kolorit. Dobrý zápas, hra byla dobrá, nechybělo nasazení ani bojovnost. Opět nás, již poněkolikáté, srazila individuální fatální chyba,“ zlobil se trenér Karel Stanner.

VÍCE V PONDĚLNÍM TEPLICKÉM DENÍKU!!

JAROSLAV BÍLEK, PAVEL MIKEŠ