„Hráč, kterému je 30 nebo 31 let, nepatří do starého železa. Například na Rezkovi nebo Ljevakovičovi není vůbec znát, kolik jim je,“ nepřipouští paniku blížící se generační obměny sportovní ředitel teplického klubu Jakub Dovalil.

Jako první bude zřejmě muset řešit náhradu za končícího středopolaře Martina Filla, kterému v létě vyprší kontrakt a na novém se asi nedohodne. Dle některých médií žádá smlouvu na 400 tisíc korun a bonus 2,5 milionu. Zájem má Plzeň, Zlín a Ostrava.

„Důležité bude pro změny v kádru léto. Uvidíme jak před sezonou, kdy díky novému modelu ligy přibudou zápasy, zareagují tři české top kluby, tedy Plzeň, Slavia a Sparta,“ uvedl Dovalil, který nyní řeší příchod stopera, křídla a útočníka. Je jasné, že limity dává ekonomická kondice klubu.

Také proto hodlá Dovalil sázet na odchovance. „Mládež neuděláte mávnutím kouzelného proutku. Je tady Šup, Žitný, jsou tady a na hostováních další. Vychovali jsme nějaké hráče pro druhou ligu, ale potřebujeme i pro první. Udělali jsme si analýzu. Za poslední dekádu se povedl stoper Lüftner, ale přesto se u dorostu, který hrál za posledních pět let dvakrát baráž, něco zanedbalo. Áčko je stabilizované, juniorku jsme nakopli a teď se chceme zaměřit právě na dorost. Priorita je zachránit ho v lize. Do pozice šéftrenéra nastupuje Lukáš Přerost. Viděl jsem několik zápasů, byly vyrovnané, proto situaci nevidím černě.  Potřebujeme se trošičku probudit.“

Je pravda, že složitější období prožívá celý region. „Je chudší na fotbalisty. Někoho z okolí máme, ale podívejte se na ještě nedávné bašty Most, Děčín, Chomutov… Nechci, aby se někoho něco dotklo, ale vždyť jsou skoro po smrti. Most spadl za sedm let z první ligy do oblastního přeboru,“ poukázal Dovalil na horší časy.