S Hanáky se Teplice v nejvyšší soutěži poprvé potkaly až v roce 1996. Do té doby měly jejich vzájemné zápasy především druholigový punc. Hned druhý výlet „sklářů" pod Svatý Kopeček zapsal do kroniky klubu ze Stínadel zajímavý příběh.
Utkání 1. kola sezony 1997/1998 mezi Olomoucí a Teplicemi se mělo uskutečnit na začátku srpna. Andrův stadion se ale ještě vzpamatovával z ničivých povodní; velká voda totiž tehdy nenechala bez úhony ani stánek Hanáků. Místo fotbalistů se 9. července, kdy k přírodní katastrofě došlo, proháněli na hřišti ryby. S následky se moravská metropole vypořádávala dlouho. Střetnutí se tak hrálo až v úterý 26. srpna. Olomouc vedla od 57. minuty po hlavičce mladíčka Ujfalušiho 1:0. Tento stav vydržel na ukazateli skóre až do konce, přestože hosté byli v 90. minutě blízko vyrovnání. Míč vystřelený z kopačky teplické černé perly z Nigeru Jeana Bertina Akueho už mířil od tyče do sítě, když v tom balon nečekaně změnil směr, Teplice se vyrovnání nedočkaly! Nešťastný Akue, který se do té doby nemohl v Teplicích ani za Boha (v případě „Džejbího" spíše Alláha), nevěřil svým očím velkou vodou zničený trávník hrál se Sigmou! Kdo by si tehdy pomyslel, že podobná patálie potká klub ze Stínadel i o necelých 16 let později…
Na podzim 2009 Teplice válely. Tehdejší čerstvý vítěz Poháru ČMFS byl po 13. kole bez jediné porážky na čele tabulky. V lázeňském městě se pomalu začínalo mluvit o ligovém titulu. Premiérová prohra přišla až v Olomouci, kde mužstvo kormidlované Jiřím Plíškem na konci listopadu padlo 2:6. Zápasu však předcházela aféra „Prasečí chřipka". O co šlo? Teplický fotbalový orchestr skolila v týdnu před utkáním viróza. Do postele uléhal jeden hráč za druhým. U Michala Smejkala byl ještě před utkáním na Hané diagnostikován vir H1N1, čili Prasečí (Mexická) chřipka. Těžké respirační onemocnění se kabinou žlutomodrých šířilo rychle. Vedení klubu žádalo odložení, doporučení nehrát dali klubový lékař i krajský hygienik. Ten však karanténu nevyhlásil; údajně proto, aby mezi lidmi nezavládla panika. ČMFS byl proto neoblomný, Severočeši museli k duelu nastoupit i s nemocí. ČMFS se oháněl doporučením UEFA, ve kterém se píše, že Prasečí chřipka není důvodem k odkládání zápasů.
Později nemoc, na kterou vinou oslabeného organismu lidé i umírají, potrápila také Grigara, Slavíka, Vidličku a Kalivodu. Domácí zápas 15. kola proti Plzni už odložen byl. „Skláři" dokonce zrušili všechny tréninky, hráči šli do práce až po Novém roce. Na jaře už to nebyly ty Teplice, které fanoušci znali z podzimu. Sen o titulu se rozplynul, Plíškova parta skončila až čtvrtá.