Hyčkův příchod je podmíněný úspěšnými zdravotními testy, ty se ale zdají být pouhou formalitou. "Pokud je zvládne, podepíše smlouvu na dva a půl roku," informuje teplický manažer marketingu a PR Martin Kovařík. "Jsem moc rád, že jsme získali Aloise Hyčku Jedná se o rychlostní typ hráče, který může hrát na více postech. Má dobrý charakter a s rodinou žije v Ústí nad Labem. Věříme, že Lojza zkvalitní náš kádr a pomůže nám v dosažení stanovených cílů," libuje si nad první posilou trenér Daniel Šmejkal.

"Hyčka v posledním roce patřil k ústředním postavám Zbrojovky Brno, kde pravidelně nastupoval v základní sestavě. V letošním kalendářním roce nechyběl v žádném utkání v základní sestavě, odehrál všech 30 utkání a jen díky střídáním vynechal pouhých 100 minut," přidivá informace Kovařík.

Hyčka je odchovancem Unionu Cheb, v dorostu byl v pražské Slavii. Poté se přesunul do Ústí nad Labem. Tam také ochutnal poprvé nejvyšší soutěž, od roku 2012 působí, s půlroční výjimkou, kterou bylo hostování v Ústí, v brněnské Zbrojovce.

"Jsem rád, že se povedlo přestup úspěšně dotáhnout do konce tohoto roku. Těším se na působení v Teplicích. Je to pro mě nová výzva. Doufám a udělám pro to vše, abych byl pro Teplice přínosem," jsou první slova Aloise Hyčky na konto nového teplického angažmá.

Hyčka společně s Teplicemi začne přípravu v úterý 3. ledna.