V malém severočeském derby půjde oběma týmům o extrémně důležité body. 
V nabitém středu tabulky bude ve hře šesté místo, na kterém před 15. kolem sídlí Teplice. Osmý Jablonec je jen o dva body pozadu.

„Jsme na šestém místě a chceme se tam udržet. Myslím, že do konce podzimu by byl zisk čtyř bodů optimální," přemítá teplický obránce Otto Urma.

Oba soupeři mají slušnou fazónu. Tepličtí naposledy i v deseti vyloupili Ďolíček, Jablonec přejel silný Liberec 3:0. Fanoušci by se tak mohli dočkat podobné řežby jako před rokem (2:2).

„Jablonec patří mezi mančafty lepší poloviny tabulky, i když tuhle sezonu nemá podle svých představ. Má tam slušné hráče, alespoň podle jmen. Snaží se hrát po zemi kombinační fotbal. Měl by to s ním být dobrý zápas, ne jako 
s Hradcem, který jen bránil a čekal na brejk," odhaduje záložník Tomáš Kučera.

Jablonečtí po zvládnutém derby získali potřebné sebevědomí, před Tepličany ale mají respekt. „Nečeká nás nic lehkého. Teplice jsou schopné vyhrát venku, ale zase prohrát doma. Já jsem hráčům už v úterý říkal, že plácání po zádech a oslavy derby skončily, musíme se připravit na další zápas, abychom podzim dohráli kvalitně," prozradil trenér Jablonce Zdeněk Klucký, který v Teplicích působil v roli asistenta. „Po derby jsme přinesli do kabiny občerstvení a už se 
k tomu hráči hlásí, jestli bychom jim to nedali i po dalším zápase. Tak jsme řekli, že klidně, ale musí zase udělat body."

Bude v jablonecké kabině zase hostina, nebo Teplice doma konečně zaberou a vybojují vítězství? „Skláři" Jablonec už tři roky neporazili. Změní se to dnes?