Chlumec se do třetího kola probojoval nejprve díky výhře 7:0 v Libčanech, ve druhém kole pak byl v jeho prospěch kontumován zápas v Českém Brodu. Podobný průběh druhého kola měli také tepličtí hráči, protože tým Benešova se nenechal otestovat na Covid-19, tak postoupili díky kontumaci 3:0 rovnou dále.
Tepličtí trenéři zvolili takřka nejsilnější sestavu. Kaňkou na utkání je tak pouze zranění Aloise Hyčky, který musel střídat už ve 24. minutě.

Už v úvodním dějství se dvakrát prosadil Mareš a premiérovou soutěžní branku za severočeský tým zaznamenal Vukadinovič. Domácí v 71. minutě už pouze zmírnili porážku Krčálovým gólem. Teplická parta nezaváhala.

Martin Fillo smutní, Teplice se radují
Díky, Fillo! Teplice berou tři body díky vlastní brance svého bývalého hráče

Fotbalisté Sparty, obhájci trofeje, ve 3. kole na Strahově udolali nováčka druhé ligy Blansko 2:0. Trápení pražského favorita ukončil až v 74. minutě střídající David Moberg Karlsson a v závěru přidal pojistku Filip Souček. Letenští třikrát trefili brankovou konstrukci, jednou i Libor Kozák z penalty.

Naopak Karviná vypadla s jiným druholigovým soupeřem Vlašimí po nečekané domácí porážce 1:3.

Postoupili i Bohemians 1905, kteří zvítězili na hřišti druholigového nováčka Táborska 3:0. „Klokani“ rozhodli až po změně stran. V 58. minutě otevřel skóre Ljovin, v závěru přidali další góly Puškáč s Nečasem.

Chlumec nad Cidlinou – FK Teplice 1:3 (0:3). Branky: 71. Krčál – 36. a 41. Mareš, 32. Vukadinovič.
Sestava Teplic: Plachý – Černý, Heidenreich, Shejbal, Hyčka (24. Radosta) – Vukadinovič, Mareček, Kučera (71. Kodeš), Moulis (58. Trubač) – Žitný (71. Baftijar) – Mareš. Trenér: Hejkal.

Další program:
Úterý 6. října: 18:00 Slovácko – Prostějov. Středa 7. října: 15:00 Domažlice – Olomouc,15:30 Ústí nad Orlicí – České Budějovice, 18:00 Brno – Jihlava. Čtvrtek 8. října: 15:30 Chrudim – Mladá Boleslav.
Pátek 9. října: 17:00 Hradec Králové – Příbram. Sobota 10. října:15:00 Líšeň – Jablonec. Středa 11. listopadu: 14:00 Karlovy Vary – Opava. Sobota 14. listopadu:11:00 Třinec – Ostrava.
Dosud neurčený termín: Přepeře – Plzeň, Slavia Praha – Dukla Praha, Žižkov – Liberec.