„Dvakrát jsem se na ni byl podívat přímo, měli jsme i další studijní materiály a více, jak silný protivník nás na úvod čeká. Musíme si dát pozor na vysoké hráče Mageru, Rolka, Smejkala, být ostražití při standardkách a pokrýt jejich kreativní ofenzivní hráče Sivriče a spol.," řekl Lukáš Přerost, trenér FK Teplice.

Boleslav si navíc zvedla sebevědomí čtvrtečním vyřazením islandského Akureyri (3:0, 1:0) a postupem do 3. kola Evropské ligy. Výhodu má v tom, že je rozehranější.

Ale pozor! Na druhou stranu jí bude chybět dlouhodobě zraněný kapitán, útočník a snajpr číslo jedna Jan Chramosta, který si utrhl křížový vaz a na trávníku  bude chybět pět až sedm měsíců.

„Chramosta je pro ně důležitý hráč, ale určitě si nemůžeme myslet, že se bez něj Boleslav porazí sama. Má kvalitní a hodně široký kádr, myslím, že si poradí bez problémů. My se ale víc než na soupeře musíme soustředit sami na sebe, spoléhat na naši hru, na náš výkon," uvedl 35letý teplický kormidelník.

Jeho tým sehrál v přípravě deset zápasů, polovinu vyhrál a ve velké prověrce udolal i slavnou berlínskou Herthu (1:0). Příprava a liga je ale něco jiného. „Už se těšíme, až to začne naostro. Pohlídat musíme jejich vysoké hráče, právě od nich čekáme největší nebezpečí, ale věřím, že to uskáčeme," prohlásil levý bek Ján Chovanec, posila z MFK Ružomberok.

Právě on bude v základní sestavě sklářů zřejmě jediným klasickým nováčkem. Druhý, záložník Tomáš Jursa z Karviné, si totiž v generálce proti Roudnici nad Labem (2:0) nešťastně zlomil palec u nohy.

Další nepříjemností a zásahem do ideální jedenáctky je zranění pravého záložníka Petra Dolejše. „Chybět bude čtyři až šest týdnů," odhadl na předligové tiskové konferenci teplický sportovní manažer Pavel Verbíř.

Sestava by měla vycházet z rozestavení 4 – 2 – 3 – 1. Její podoba je však zahalena tajemstvím. Zásadní otázkou je, zda bude k dispozici špílmachr Štěpán Vachoušek, jenž dlouhou dobu letní přípravy laboroval s poraněním na noze. V týdnu už začal trénovat a kouč Přerost doufá, že ho bude moci nasadit. „Sestavu se dozvíte včas. Nejpozději v neděli ze zápisu," odpovídal na zvídavé dotazy novinářů.

Pokud by Vachoušek fit nebyl, posunul by se na ofenzivní střed Richard Veverka, navrátilec z hostování v druholigovém Ústí nad Labem. Pak by Přerost musel řešit, koho postaví na pravého středopolaře. Chválil šikovného mládežnického reprezentanta univerzála Marka Krátkého, překvapit může s ofenzivnějším útočníkem Martinem Jindráčkem.

Teplice mají těžký los. Po premiéře jedou dvakrát ven. „Soustředíme se jen na Boleslav, ostatní je daleko," dodal trenér Přerost.

Neděle, 17:00, 1. kolo: Teplice – Mladá Boleslav
Rozhodčí: Adámek – Gallo, Hájek.
Bilance: 16 4-6-6 19:21.
Poslední zápas: 1:0.

Teplice:
Pravděpodobná sestava s Vachouškem:
Grigar – Vondrášek, Lukáš, Rosa, Chovanec – Ljevakovič, Čajič – Veverka, Vachoušek, Vůch –  Mahmutovič.
Pravděpodobná sestava bez Vachouška:
Grigar – Vondrášek, Lukáš, Rosa, Chovanec – Ljevakovič, Čajič – Krátký (Jindráček), Veverka, Vůch –  Mahmutovič.

Mladá Boleslav:
Předpokládaná sestava hostů:
 Šeda – Kysela, Smejkal, Rolko, Bořil – Kúdela, Ščuk – Mareš, Magera, Sivrič – Nešpor.
Trenér hostů Miroslav Koubek: „Z postupu přes islandského soupeře v Evropské lize máme radost, ale stál nás hodně bolesti. Na oboje musí hráči zapomenout a soustředit se nyní na zdařilý vstup do ligy. V Teplicích chceme bodovat."
Absence: Jursa, Dolejš (oba zranění) – Kulič, Šírl, Chramosta (všichni zranění), Janíček, Zahustel, Fabián (všichni rekonvalescence), Táborský (trest za ČK).

Zajímavosti:
– Mladá Boleslav v Teplicích 5x za sebou neprohrála, z toho 4 výhry
– z 8 zápasů v Teplicích Mladá Boleslav pouze jednou neskórovala
– Teplice v minulých 6 sezonách na úvod jen jednou prohrály
– Mladá Boleslav 3x za sebou 1. kolo neprohrála
– teplického Lukáše Přerosta čeká ligová premiéra v roli hlavního trenéra
– Mladá Boleslav má úspěšně za sebou 2. předkolo Evropské ligy s islandským Akureyri
– Mareš a Smejkal (oba Mladá Boleslav) ještě nedávno působili v Teplicích