Na Stínadlech si všichni přejí, aby se po konci sezony „skláři" posunuli z čtrnáctého místa v tabulce podstatně výše.

„Žádné prémie za záchranu jsme nevypsali, hráči mají bonus, pokud skončí do 5. místa. To jsme řekli už před zahájením sezony a platí to dál. Ano jsme v tabulce dole, ale dalších šest klubů před námi je ve stejné situaci jako my. Kolena se nám neklepou, po dvou třech kolech může být při tříbodovém systému všechno úplně jinak. V lize tady chceme každopádně pokračovat," prohlásil ředitel teplického klubu František Hrdlička.

„S umístěním po podzimní části spokojení nejsme, to potenciálu klubu neodpovídá. Jsem přesvědčen, že po podzimním příchodu trenéra Ščasného se situace postupně zlepšuje a to mi dává naději do jarní éry, kdy chceme jít dál nahoru. Klub je stejně jako v minulých letech finančně zajištěn," zdůraznil Pavel Šedlbauer, předseda představenstva FK Teplice, který se odpolední tiskové konferenci v presscentru v útrobách stadionu osobně zúčastnil.

„Situaci cítím podobně, ale takový je fotbalový život. Došlo ke změnám, které by měly směřovat ke zlepšení. Vzhledem k našemu postavení nemůžeme hrát pouze s mladými. Příprava proběhla v pohodě, podle plánu. Odehráli jsme slušné zápasy, které se vydařily výsledkově i herně. Snad teď v lize dokážeme, že jsme na dobré cestě. Chceme se posunout k vyšším příčkám, ale jak rychle to půjde, to nyní říci nedokáži," uvedl kouč Zdeněk Ščasný.

Partě ze Stínadel by měl pomoci zkušený navrátilec ze Slavie a defenzivní univerzál Josef Kaufman, impulzem pro ofenzivu bude Franci Litsingi, zimní posila z maďarského klubu Kecskeméti TE. „Oživení by měl přinést Litsingi i mladí hráči, kteří byli do kádru zařazeni z dorostu," potvrdil sportovní manažer Pavel Verbíř.

Prvním ostrým testem formy bude páteční utkání 17. kola, na Stínadla přijede pražská Dukla. Hrát se bude od 18:00. „Liga má na jaře čtrnáct kol a určitě celá příprava nesměřovala pouze k pátečnímu zápasu s Duklou. Přejeme si začít vítězně, ale pokud by se nám to nepodařilo, tak musíme hrát dál. Na podzim jsme venku ani jednou nevyhráli, tam věříme ve zlepšení. Ale zda a jak rychle se podaří, to se ukáže," zamyslel se před novináři trenér Ščasný.

Chystanou sestavu jim ale neprozradil, z taktických důvodů nehovořil ani o hráčích, kteří mají zdravotní potíže. „Někdo má drobné šrámy, nechceme kvůli jednomu zápasu riskovat. Uvidíme zítra a pozítří… Dnes jsem hráče nabádal, že se musejí na hřišti hlavně vydat, pak to diváci ocení."

Na podporu fanoušků „skláři" spoléhají. „Ženy a děti budou chodit opět zdarma, vstupné jsme i přes rostoucí daň nezvýšili. Věříme v podporu diváků, kterou hráči potřebují," zdůraznil ředitel klubu Hrdlička.

Stadion je na ligové jaro připraven. „Už druhý týden pod hrací plochou topíme, pokud nás nepostihne nějaká klimatická katastrofa, bude vše nachystáno," řekl tiskový mluvčí teplického klubu Petr Heidenreich.

Zimní rošády v kádru:

PRAVDĚPODOBNÁ SESTAVA:

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Kaufman, Lüftner, Rosa – Litsingi, Jarolím, Čajič, Chovanec – Vachoušek – Mahmutovič. (Admir Ljevakovič má disciplinární trest za žluté karty, v úvodu jara hrát nemůže.)

PŘIŠLI:

Josef Kaufman - Slavia
Franci Litsingi - Kecskeméti TE
Jan Filip - z dorostu
Marek Strada - z dorostu

ODEŠLI:

Václav Ježdík - Č. Budějovice
Alen Melunovič - FK Sarajevo
Petr Lukáš – hledá si angažmá

HOSTOVÁNÍ:

Marek Jungr - Jihlava
Petr Dolejš - Táborsko
Pavel Moulis - Ústí n. L.
Vít Pavlíček - Ústí n. L.
Petr Dragoun - Ústí n. L.
Abid Mujagič - Most
David Šraga - Most
Petr Pechatý - Roudnice n. L.