„Všichni víme, že v naší lize může každý porazit každého, proto jedeme do Brna s velkou pokorou. Na druhou stranu si nepamatuji, že bychom tam někdy nějak vyhořeli. Věřím, že ani tentokrát nepropadneme a body si domů přivezeme,“ těší se do jihomoravské metropole Tomáš Vondrášek, pravý bez Sklářů. „Uděláme vše proto, abychom statistiku z venku změnili a vyhráli,“ přidává se k bojovně naladěnému Vondráškovi záložník Jan Rezek.

Á propos statistika… Teplice jsou v lize nejlepším mužstvem s ofenzivními standarkami, zároveň mají po Plzni druhou nejefektivnější střelbu. Co se četnosti palby týče, patří k podprůměru. „Je to o tom, víc se pokoušet pálit. Myslím, že máme kvalitní tým, kluky, kteří umí vstřelit branku. Musíme být víc agresivní kolem vápna, těch gólů pak budeme dávat víc,“ soudí Rezek.

„V Brně musíme chytit začátek a nedopouštět se chyb v defenzivě. Některé zápasy venku jsme odehráli od začátku dobře, pak jsme ale zbytečně inkasovali a zlomili se. Musíme se toho vyvarovat,“ má Vondrášek recept na první venkovní úspěch za tři body.

Zbrojovka ale nedá kůži lacino. Herně se pod novým trenérem Pivarníkem před reprezentační přestávkou zvedala, bodově ale paběrkovala. „Měli jsme v reprezentační pauze hodně času trénovat. Věřím, že jsme s posunuli o kus dál. Ukáží to ale až zápasy,“ řekl Roman Pivarník před sobotním střetnutím, které na stadionu v Srbské ulici začíná v 16 hodin. Teplice se budou muset obejít bez dlouhodobě zraněných Grigara a Hory, chybět jim bude i Ljevaković.