„V Ďolíčku se nevyhrává lehce, čeká nás hodně těžký zápas, na který se musíme hodně dobře připravit a věřím, že něco z Prahy přivezeme. Domácí do toho vletí od začátku, protože hrají o přežití a zápas je pro ně hrozně důležitý. Mně osobně se tam hraje opravdu suprově a těším se na to," řekl teplický obránce Tomáš Vondrášek.

„Musíme začít hrát venku lépe, víc zabrat, hrát naplno, abychom konečně získali tři body a udrželi se nahoře," nabádá Admir Ljevakovič, klíčový štítový záložník, jenž se po karetním trestu vrací do sestavy sklářů.

Bohemians z posledních tří zápasů získali jen dva body a od příček zajišťujících záchranu je nyní dělí čtyři. „Mohli jsme si pomoci případným vítězstvím v Olomouci, ale teď nás čeká další utkání s Teplicemi, které musíme vyhrát," řekl trenér Luděk Klusáček.

Zelenobílí dali na jaře v sedmi zápasech jen tři branky, jedna z nich navíc byla vlastní. Kouč Teplic Zdeněk Ščasný přesto v Ďolíčku očekává těžký zápas. „Teď to platí dvojnásob. Nechci říct, že by Bohemka měla poslední šanci, ale kdyby zápas s námi nezvládla, tak by to měla v boji o záchranu těžké. Sám jsem to zažil v minulé sezoně a vím, že hrají o bytí," prohlásil.

Teplice se mohou v případě vítězství minimálně do neděle posunout o dva body před Mladou Boleslav na třetí místo, které zaručuje start v evropských pohárech. Ščasného proto těší, že po delší době nemá přeplněnou marodku.

S míčem už začali trénovat kanonýr Mahmutovič i stoper Lüftner, které na dlouho vyřadilo zranění kolena. „Když to půjde jako doteď, tak by Mahmutovič měl na konci ligy hrát. Ale samozřejmě bude záležet na tom, v jaké budeme situaci," uvedl Ščasný.

Po trestech se navíc vracejí Ljevakovič s Matulou a chybět by neměl ani Klimpl, přestože si před týdnem při výhře nad Příbramí natrhl sval. „To je docela zajímavá záležitost. Na kontrole mu našli trhlinu ve svalu, ale Maroš nás ujišťoval, že tyhle věci se mu hojí hrozně rychle. No a teď už trénuje bez omezení," konstatoval Ščasný.

Jediný kaz v přípravě na zápas s Bohemians tak teplickému trenérovi připravil Francis Litsingi, kterého o víkendu policie přistihla při řízení v opilosti. Klub konžského záložníka potrestal pokutou a podmíněným ukončením smlouvy.

Ščasný přesto s Litsingim dál počítá. „Myslím, že pokuta a podmínka ho vytrestaly dostatečně, takže já k dalším sankcím sahat nebudu. Musí však mít výkonnost a také se musí soustředit hlavně na fotbal," podotkl.

Bohemians 1905 - FK Teplice (pátek 20.15)

Rozhodčí: Proske - Nádvorník, Gallo
Poslední zápas:
1:5
Bohemians 1905: Berkovec - Pauschek, Brabec, Krch, Kalina - Jindřišek, Rada Hora, Jeremenko, Bartek - Lietava
Teplice:
Grigar - Vondrášek, Jablonský, Hošek, Krob - Litsingi, Vachoušek, Ljevakovič, Ramos, Nivaldo - Bratanovič
Absence:
Kolář, Šírl (oba zranění), Moravec (trest za 4 ŽK) - Mahmutovič, Lüftner (oba zranění)
Disciplinární ohrožení:
Bartek, Hora (oba 3 ŽK) - Krob (7 ŽK), Vachoušek, Nivaldo (oba 3 ŽK)
Nejlepší střelci:
Jindřišek, Lietava, Bartek (všichni 3) - Mahmutovič, Litsingi (oba 10).