O postup do další pohárové fáze rozhodne jen jediný duel, los Sklářům přisoudil druholigového soupeře, což se na první pohled může zdát být obrovskou výhodou. „Tyhle pohárové zápasy jsou hodně specifické. Můžete hodně ztratit. My k tomu musíme přistoupit tak, že to musíme především odbojovat. Pak se nám to vrátí, jako se nám to vrátilo s Bohemkou.“ vrací se útočník FK Teplice Jakub Mareš k pátečnímu utkání s Pražany. Mareš ho deset minut před koncem rozhodl hlavičkou. Tepličtí se ze tří bodů radovali hlavně díky velké vůli.

„Pro nás je pohár také hodně důležitý. Víme, že když v něm zakolísáme, tak můžeme ztratit tu ligovou pohodu,“ tvrdí Mareš.

V domácím poháru nebývá výjimkou, že prvoligové celky postaví do boje druhou garnituru. To se ale Teplic týkat nebude, jejich kouč Stanislav Hejkal předeslal, že v úterý chce poslat na trávník to nejlepší, co má. „Máme plno zraněných, takže my ani moc hráčů nemáme. Musíme po Bohemce dobře zregenerovat a dobře se na pohár připravit,“ ví teplický forvard.

Třinec je aktuálně pátý v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Mužstvo, které vede bývalý hráč i trenér Teplice Svatopluk Habanec, o víkendu vyhrálo díky dvěma úspěšným pokutovým kopům 2:0 ve Vlašimi. Podle Habancových slov poháru nedávají v Třinci takovou váhu jako mistrovské soutěži. „Důležitější pro nás bude připravit se na další zápas s Vítkovicemi,“ neskrýval exteplický Habanec.