Příbram s Budějovicemi remizovala 1:1 a žlutomodří se po letech ocitli na samém chvostu prvoligové tabulky. Pokud dnes nezaberou, budou na něm i po skončení 8. kola. Černý scénář si však na severu Čech trenéři ani hráči rozhodně nepřipouštějí. Věří, že mohou plzeňského lídra tabulky dokonce porazit.

Utkání Teplice Plzeň, které se hraje v neděli od 17:00, bude v každém případě jedním ze šlágrů kola.

„Plzeň je v lize nejlepší, ale i ona je k poražení. Myslím, že alespoň zisk bodu není nereálný. Věřím, že pokud budeme zodpovědní a důslední, tak s nimi můžeme uspět. Budeme se prát, chceme body udělat. Věřím, že na atraktivního soupeře přijdou lidi a uvidí atraktivní zápas," řekl pro klubový web teplický záložník Marek Jarolím, jenž se těší na domácí premiéru na Stínadlech. Spolu s ním se do známých míst vrací i ze Sparty zapůjčený útočník Andrej Kerič, jenž už v Teplicích v minulé sezoně hostoval. I on už nastoupil ve středu na Slavii, kde Teplice podlehly 0:2.

Tam naopak chyběl levý obránce Ján Chovanec. „Prodělal drobnou virózu, proto jsme se rozhodli ho nenasadit. Nyní už trénuje, ale uvidíme, jestli bude schopen nastoupit," uvedl Stanislav Hejkal, asistent trenéra FK Teplice.

Sám ví, jak těžký soupeř jeho svěřence čeká. Plzeň se po výhře nad Spartou vyhoupla do čela tabulky. „Alfou a omegou plzeňské hry jsou rychlé kraje a distributor přihrávek Horváth," dodal Hejkal.

„Teplicím se v poslední době nedaří, ale pomoci by jim mohli nováčci Kerič a Jarolím. Pozor si musíme dát i na Mahmutoviče. Víme, že nás nečeká lehký zápas, máme zraněné hráče, přesto jedeme na Stínadla uspět," uvedl plzeňský trenér Pavel Vrba.