Teplice v neděli večer díky gólu Mahmutoviče získaly tři body a dostaly se do kontaktu s absolutní špičkou prvoligové tabulky.

„Jsou to pro nás zlaté body. Tři zápasy jsme nevyhráli, proto jsme se nekoukali na výsledky ostatních, ale pouze sami na sebe,“ ujistil Štěpán Vachoušek, jeden z lídrů teplického týmu.

Na hráčích byla v útrobách stadionu na Stínadlech patrná úleva. „Vždyť jsme na vítězství čekali dost dlouho. Jsem rád, že jsme se ho po velkém boji dočkali. Pozitivní navíc je, že jsme vzadu uhráli nulu,“ řekl pro klubovou televizi Martin Slavík, brankář FK Teplice.

Zatímco v prvním poločase se teplickému týmu hra dařila velice dobře, ve druhé půli už ideální nebyla. „Náš největší problém je v tom, že nedokážeme vedení 1:0 pojistit. Zatímco na podzim jsme přidali druhý případně třetí gól, nyní se na branky nadřeme,“ našel největší rozdíl ve formě oproti první polovině sezony Vachoušek. Sám nyní očekává těžkou sérii zápasů: „Ale musíme ji zvládnout a poprat se o poháry.“

„První poločas jsme hráli aktivně, podle představ. Ve druhém to podle našich představ nebylo, ale vítězství si opravdu hodně cením. Porazili jsme velmi nebezpečného soupeře a udrželi se v kontaktu se špičkou tabulky,“ prohlásil Plíšek.

Vyšel mu tah s nasazením špílmachra Vachouška na hrot. „Spolu s Mahmutovičem hráli velmi dobře, ladilo jim to a z jejich spolupráce těžilo celé mužstvo,“ pochválil útočná esa kouč. „Mně je jedno na jaké pozici nastoupím, hlavně chci být prospěšný týmu,“ řekl ke svému návratu na hrot Vachoušek.

Komplikací pro teplickou partu jsou v jarní části sezony zranění. A ta se jí nevyhnula ani v bitvě proti Příbrami. „Zoubele má chronické potíže s chodidlem, Vidlička nedohrál kvůli naraženým žebrům,“ objasnil Plíšek.

„V prvním poločase nám chybělo větší nasazení. Hráčům dlouho trvalo, než si zvykli na nestandardní rozestavení Teplic 4-3-1-2. Naši záložníci za sebou pořád měli jednoho volného hráče. Stopeři navíc chybovali i při inkasovaném gólu, když pustili Mahmutoviče do tahu,“ kritizoval svůj tým příbramský trenér Karol Marko.