Testy na pražské fakultě nikomu příliš nevoněli, všichni k nim ale přistoupili na jedničku. "Nikdo tyhle testy asi nemá rád, ale je to potřeba, abychom věděli, jak na tom jsme. Navíc panuje teď velké vedro a to je i tady, takže o to to bylo složitější, ale zvládli jsme to a hurá do přípravy," usmíval se spokojeně záložník Daniel Trubač.

K začátku letní přípravy se vyjádřil kondiční trenér Antonín Čepek, který v ní bude mít velkou roli. "Od prvního do jedenáctého června měli hráči plány, které obsahovaly především vytrvalostní tréninky, ale kvůli změně herního formátu nově také rychlostně-vytrvalostní tréninky. Příprava je kratší, tím pádem nás po testech čekají kombinované tréninky - posilovna, herní věci, běžecké věci. Bude opravdu potřeba tvrdě makat. V následujících čtrnácti dnech se vždycky od pondělí do pátku budeme věnovat kondici nebo herní kondici a v sobotu nás budou čekat zápasy."

Fanoušci můžou teplické fotbalisty vidět na vlastní oči ve čtvrtek v Proboštově, kde od 10 hodin zahájí přípravu.  Do tréninku se zapojí také odchovanec Bohemians 1905 Dominik Kostka, který dosud nastupoval v ČFL za Motorlet, ale má už na kontě také ligové starty za Bohemians. Kromě něj se s týmem už bude připravovat také stoper či střední záložník Evgenii Nazarov z Krasnodaru, k jehož příchodu na roční hostování s opcí zbývá už jen absolvování zdravotních testů.