„Chtěli jsme šest bodů, máme čtyři, ale každý bod z venku pro nás bude plusový. Vzhledem k tomu, jak se zápas v Brně vyvíjel, můžeme říci, že je vykročení do ligy uspokojivé. Logicky však budeme chtít vždy maximum," řekl klidným hlasem Lukáš Přerost, trenér v FK Teplice.

Podobně jako při domácí premiéře měl i úvodní venkovní zápas teplické party rušný průběh. Utkání gradovalo v závěru, kdy byl po v rychlém sledu dvou udělených žlutých kartách vyloučen v 81. minutě Rosa. „Nebudu mu nic vytýkat. Obě karty vyplynuly ze hry. Předejít jsme měli především druhé žluté," prohlásil 35letý teplický kouč pro klubový web.

„Bod z venku je v bojovném utkání dobrý. Brno se dostalo na koně po standardních situacích a vyrovnalo asi zaslouženě. Škoda, že se nám v druhé půli nepodařilo do otevřenější obrany zvýšit na 2:0. Vyložené šance neměl ani jeden tým, soupeř skóroval ze standardky," uvedl po zápase teplický brankář Tomáš Grigar, jenž už tradičně předvedl spolehlivý výkon.

Zatímco po ligové premiéře měl důvody k velké radosti, po druhém utkání převažovaly u nejmladšího trenéra ligy smíšené pocity. „Před zápasem jsme chtěli tři body, šťastnou brankou jsme dlouho vedli, ale dvacet minut před koncem inkasovali a dohrávali v oslabení. Celkově je podle mě ztráta vítězství škoda, protože se vedení dalo uhlídat. Hra dozadu fungovala, ale chyběla větší aktivita dopředu. Brejky nebyly dotažené do konce, protože nám chyběla agresivita," řekl Přerost.

„Teď v Brně to z naší strany nebylo ono. Myslím, že můžeme být rádi, že máme bod. Při troše štěstí jsme jich mohli mít po dvou zápasech šest, ale liga je dlouhá a uvidíme, jak to bude," dodal teplický útočník Aidin Mahmutovič.

Zápasy jdou v rychlém sledu. Už v pátek se tepličtí skláři představí v rámci 3. kola na pražské Julisce, kde je čeká další ambiciózní protivník – domácí Dukla Praha.