A po nedělním utkání miláček teplického publika. To celý tým vyprovodilo po vítězství 3:0 nad Plzní ze stadionu potleskem.

FK Teplice získal ze dvou zápasů šest bodů.

„Dneska jsme hráli opravdu dobře, jsem rád, že jsem dal dva góly, ale na zaslouženém vítězství má podíl celý tým. Dostával jsem dobré míče za pomalou plzeňskou obranu, hrálo se mi dobře. Udělali jsme šest bodů a k dobru máme ještě zápas v Příbrami. Myslím, že i tam uděláme dobrý výsledek,“ řekl hrdina nedělního podvečera Aidin Mahmutovič, autor druhé a třetí teplické branky.

Poslední teplický gól připravil japonský forvard Osama Elsamni, jenž proběhl po pravém křídle a ideálně přihrál Mahmutovičovi před prázdnou branku.

„Povedlo se mi obránce předběhnout, míč jsem zasekl a poslal na malé vápno. Škoda, že jsme nedotáhli ještě nějaké další brejky, ale i tak můžeme být spokojení,“ soukal ze sebe usměvavý Elsamni lámanou angličtinou.

„Není důležité, kdo góly dal, ale výsledek. I ostatní kluci hráli dobře. Povedla se nám zimní příprava a teď z ní těžíme. Je fakt, že i nálada v kabině je po druhém vítězství opravdu dobrá,“ přiznal Admir Ljevakovič, který se postaral na konci čtvrté minuty o parádní gól, když míč trefil z první ke vzdálenější tyči. Pak utíkal k lavičce a společně s náhradníky se radoval z vedení. „Běžel jsem hlavně za krajanem Samirem Merzičem a Pavlem Verbířem.“

Na začátku druhé půle musel střídat. „Trošku mě tahá stehenní sval, ale snad to nebude nic vážného,“ prohlásil Ljevakovič.

Plzeňským moc do řeči nebylo. „Měli bychom jít na týden do normální práce, abychom si uvědomili, že fotbal je naše živobytí. Po takových výkonech si to zasloužíme,“ pronesl zklamaný David Limberský.

Teplice – Plzeň 3:0

Poločas: 2:0

Branky: 4. Ljevakovič, 30. Mahmutovič, 73. Mahmutovič.

Teplice: Grigar 2 – Vidlička 3, Lukáš 3, Klein 2, Rosa 2 – Ljevakovič 2 (49. Doležal), Matula 2, Vachoušek 2 (79. Mareš), Stožický 2 – Vondrášek 2 (61. Elsamni 2), Mahmutovič 1. Trenér: Plíšek.

Plzeň: Ticháček 4 – Ševinský 4, Halama 4 (34. Rezek 3), Navrátil 4, Limberský 4 – Petržela 3 (56. Mlika 3), Rada 3, Kolář 2, Horváth 2, Jiráček 3 – Krbeček 3 (74. Varadi). Trenér: Vrba.

Rozhodčí: Hrubeš – Handlíř, Kovařík. ŽK: Ljevakovič, Mahmutovič – Ševinský, Jiráček. Diváci: 3127.

autoři: Vlastimil Novostný, Pavel Mikeš